FIFA vadība Katarā lems, kad rīkot 2022. gada Pasaules kausu futbolā

0 komentāri

Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) vadība otrdien tiksies Katarā, lai izlemtu, kurā 2022. gada ziemas periodā tiks rīkots Pasaules kausa finālturnīrs.

Tikšanās laikā tiks pārrunāts, kad būtu jārīko Pasaules kauss – 2022. gada sākumā vai beigās. Savukārt šā gada marta vidū FIFA izpildkomiteja jau noteiks precīzu pasaules čempionāta datumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lielākais šķērslis Katarā spēlēt futbolu ierastajā gadalaikā ir augstā temperatūra, kas vasarā var sasniegt 40 grādus pēc Celsija. Šāda temperatūra futbola spēlēšanu padarītu bīstamu dzīvībai.

Kā ziņots, novembrī FIFA ģenerālsekretārs Žeroms Valkē kārtējās tikšanās laikā apsprieda asociācijas ierosinājumu čempionātu aizvadīt novembrī un decembrī vai janvārī un februārī. Savukārt Eiropas Klubu asociācija (ECA) ierosinājusi turnīru rīkot aprīlī un maijā.

ECA arī šobrīd turpina uzstāt, ka Pasaules kauss būtu jārīko 2022. gada maijā vai jūnijā, tādējādi netiktu pārrauti vai traucēti čempionāti Eiropas futbola lielvalstu līgās, kā arī Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Čempionu līgā.

Tomēr ECA lūgums, visticamāk, netiks ņemts vērā, jo UEFA jau piekritusi Pasaules kausa rīkošanas gadalaika maiņai. Eiropas vadošie klubi pieprasījuši naudas kompensāciju, ja Pasaules kauss netiks rīkots ierastajā gadalaikā.

“Pasaules čempionāts Katarā 2022. gadā, izvairoties no lielā karstuma, būtu jārīko ziemā,” pagājušajā mēnesī atkārtoti norādīja Valkē.

Ja Pasaules kauss norisinātos novembrī, spēlētāji un līdzjutēji izbaudītu patīkamu gaisa temperatūru – 25 grādus pēc Celsija –, kas ir līdzīgi apstākļiem iepriekšējos finālturnīros.

FIFA ģenerālsekretārs norādījis, ka tiks ņemts vērā arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lūgums nerīkot pasaules čempionātu futbolā vienā laikā ar 2022. gada olimpiskajām spēlēm.

Arī pati rīkotājvalsts pēc korupcijas skandāliem vairs nevēlas iesaistīties nekādos strīdos. Katara pašlaik izstrādā gaisa dzesēšanas tehnoloģijas, ja nu čempionātu tomēr izvēlas rīkot vasarā.

Eiropas Padomes (EP) locekļi pagājušajā mēnesī izteica aicinājumu FIFA atkārtot balsojumu par 2022. gada Pasaules kausa finālturnīra rīkotāju valsti, jo lēmums šīs tiesības piešķirt Katarai bijis “nepārprotami kļūdains”.

EP locekļi akcentēja, ka FIFA ap to virmojošo korupcijas skandālu dēļ ir spiesta rīkot atkārtotu balsojumu. Tikmēr pašreizējais FIFA prezidents Zeps Blaters uzsver, ka “būtu jānotiek zemestrīcei, lai lēmums tiktu mainīts”.

Kā zināms, pēc pieciem gadiem, kad FIFA lems par 2026. gada Pasaules kausa rīkotāju likteni, organizatorus noteiks FIFA kongress, nevis FIFA izpildkomiteja, kā tas bija līdz šim.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas