FIBA Pasaules kausā Lietuva pēdējās minūtēs uzvar Jaunzēlandi

Eiropas vicečempione un pēdējā Pasaules čemionāta bronzas medaļu īpašniece Lietuva labāk nospēlēja spēles galotni, un ar 76:71 uzvarot Jaunzēlandi, iekļuva Pasaules kausa ceturtdaļfinālā.

Vēl mazliet vairāk par 2 minūtēm līdz spēles beigām rezultāts bija neizšķirts 65:65. NBA kluba Toronto ”Raptors” centrs Jons Valančūns izvirzīja lietuviešus vadībā, vēl viens NBA centrs no Hjūstonas ”Rockets” Donāts Motejūns iemeta 2 soda metienus un Madrides ”Real” uzbrucējs Jons Mačulis minūti pirms beigām iemeta ļoti svarīgu trīspunktnieku. Jaunzēlande vēl mēģināja spēli glābt, tomēl lietuvieši pārsvaru nosrgāja – 76:71. Lietuvai Valančūns guva 22, Martins Pocjus 11, Jaunzēlandei Korijs Vebsters 26 punktus.