Eiropas kausa mačā zaudējums arī VEF Rīga basketbolistiem

Latvijas vicečempione VEF Rīga ļoti svarīgā Eiropas kausa spēlē trešdien ar rezultātu 84:96 izbraukumā piekāpās Ungārijas klubam Solnokas Olaj, praktiski zaudējot cerības uz sacensību otrā posma sasniegšanu.

Pirmais puslaiks

Spēles pirmajās trijās minūtēs mājinieki iemeta četrus tālmetienus, izvirzoties vadībā ar 12:3, tomēr lielāku pārsvaru Olaj komanda iegūt vairs nespēja un pēc ceturtdaļas VEF Rīga zaudēja vien ar 22:26. Tomēr otrās ceturtdaļas ievadā mājinieki atkal guva pirmos piecus punktus, atkal palielinot pārsvaru līdz deviņiem punktiem, bet sestajā minūtē VEF Rīga jau zaudēja ar 29:44. Puslaika beigās spēles gaita strauji nemainījās un Latvijas klubs bija iedzinējos ar 39:51.

Otrais puslaiks

Otrajā puslaikā cīņas gaita strauji nemainījās. Vēl ceturtās ceturtdaļas sākumā Olaj pārsniedza pat 20 punktu pārsvaru (74:53), bet cīņas beigās ļoti stabili noturēja uzvaru, realizējot vairāk nekā 50% tālmetienu.

VEF Rīga rindās pa 22 punktiem guva Džeralds Robinsons un Jānis Timma, kura kontā arī astoņas atlēkušās bumbas. Savukārt Olaj 19 punktus iemeta Pēters Lorānts, bet 18 punkti bija Dāvidam Vojvodam.

Tagad VEF Rīga komandai palikušas vien teorētiskas izredzes uz otrā posma sasniegšanu – jāuzvar atlikušajās trijās spēlēs, turklāt Krievijas vienība Sanktpēterburgas Zenit, visticamāk, būs jāpārspēj ar vismaz 15 punktu pārsvaru.