Eirolīgas TOP 16 Bagatskis uzvar Milānu, Dāvis Bertāns zaudē Anadolu Efes

Turkish Airlines Eirolīgas TOP 16 pirmās kārtas spēlēs Ainara Bagatska Nizhny Novgorod piektdien izbraukumā ar 79:59 pārspēja Milānas Emporio Armani, bet Dāvja Bertāna Laboral Kutxa savā laukumā ar 67:72 zaudēja Stambulas Anadolu Efes.

Ainara Bagatska un Artūra Štālberga vadītā Krievijas komanda Nizhny Novgorod izbraukumā ar 79:59 pārspēja Itālijas čempionus Milānas Emporio Armani. Ja pirmajā ceturtdaļā pārsvarā vadībā atradās viesi, otrajās desmit minūtēs iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem. Trešās ceturtdaļas ievadā vadību atkal pārņēma Krievijas klubs, pakāpeniski izveidojot 17 punktu pārsvaru. Noslēdzošajā ceturtdaļā Nizhny Novgorod komandas pārsvars sasniedza 24 punktu atzīmi, viesiem panākumu pārliecinoši nosargājot.

Uzvarētāju rindās ar 19 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās amerikānis Teilors Ročestijs, bet 18 punktus mājinieku labā guva amerikānis Meršons Brūkss.

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns piektdien guva deviņus punktus TOP 16 pirmās kārtas mačā, kurā Vitorijas Laboral Kutxa savā laukumā ar 67:72 zaudēja Stambulas Anadolu Efes.

Bertāns laukumā pavadīja 16 minūtes un vienu sekundi, realizējot vienu no trim divpunktu metieniem, divus no pieciem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem. Viņa kontā arī trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena kļūda, viens bloķēts metiens, divas piezīmes, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi un deviņi efektivitātes koeficienta punkti.

Pirmajā puslaikā lielākoties vadībā atradās mājinieki, vēl pirmajā ceturtdaļā panākot 13 punktu pārsvaru. Vadībā Spānijas klubs atradās arī visas trešās ceturtdaļas garumā, uz neilgu brīdi atjaunojot deviņu punktu handikapu. Lūzums Laboral Kutxa sniegumā iestājās spēles izskaņā, kad komanda zaudēja astoņus punktus pēc kārtas un noslēdzošo divu ar pusi minūšu garumā palika tukšā.

Grieķis Strats Perperoglu uzvarētāju labā guva 15 punktus, bet Laboral Kutxa sastāvā ar 16 punktiem atzīmējās slovēnis Mirza Begičs.