Eirolīgā uzvaru izcīna Panathinaikos, zaudējumu piedzīvo Laboral Kutxa

Turkish Airlines Eirolīgā Jāņa Blūma pārstāvētā Atēnu Panathinaikos izbraukumā ar 79:69 pārspēja Polijas klubu Zgoželecas Turow, bet Dāvja Bertāna Vitorijas Laboral Kutxa arī izbraukumā ar 79:80 piekāpās Klaipēdas Neptunas.

Blūms Panathinaikos – Turow mačā laukumā pabija 19 minūtes un 23 sekundes, kuru laikā guva sešus punktus, realizējot abus izmestos tālmetienus, taču grozam secen raidot vienīgo divpunktu raidījumu. Tāpat latvieša rēķinā divas atlēkušās bumbas, divas kļūdas, trīs piezīmes un divi efektivitātes punkti.

Panathinaikos sastāvā 21 punktu guva Lūkass Mavrokefalidis, tādējādi kļūstot par cīņas rezultatīvāko basketbolistu.

Ar četrām uzvarām sešos mačos Panathinaikos C apakšgrupas kopvērtējumā atrodas otrajā vietā, piekāpjoties vien slavenajam Spānijas klubam Barcelona, kas sešu spēļu laikā nav izjutusi zaudējuma rūgtumu.

Zaudējumu spraigā mačā ceturtdien piedzīvoja Dāvja Bertāna Laboral Kutxa, kas piekāpās Klaipēdas Neptunas. Vēl nepilnas astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām Laboral Kutxa atradās iedzinējos ar 12 punktu deficītu (54:66), taču dažu minūšu laikā zaudēto prata atgūt un panākt neizšķirtu 68:68. Pēc tam gan Klaipēdas klubam izdevās gūt piecus punktus pēc kārtas, bet mazāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika izskaņai vadībā jau atradās Laboral Kutxa – 75:73. Tiesa, Neptunas nepadevās un 13 sekundes pirms beigām guva uzvaras grozu, kad ar diviem punktiem izcēlās Sims Galdiks.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 24 minūtes un 35 sekundes, kuru laikā guva astoņus punktus. Latvietis realizēja divus no četriem divpunktu metieniem, taču iemeta tikai vienu no desmit tālmetieniem un realizēja vienīgo soda metienu.

Tāpat Bertāna rēķinā sešas atlēkušās bumbas, viena kļūda, piecas piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas lika tikt pie -1 efektivitātes punkta.

Lielisku spēli Laboral Kutxa rindās tikmēr aizvadīja francūzis Tomā Ertels, kurš iemeta 31 punktu, turklāt realizēja astoņus no desmit tālmetieniem.

Šīs sezonas sešās Eirolīgas spēlēs Laboral Kutxa guvuši divas uzvaras, kas tai liek ieņemt piekto vietu D apakšgrupā, kamēr to apsteigusi Neptunas, kam par uzvaru vairāk.