Eirolīgā uzvaras izcīna Dāvja Bertāna Laboral Kutxa, Fenerbahce, Olympiacos un Barcelona

Talantīgais latviešu basketbolists Dāvis Bertāns piektdien guva 14 punktus Turkish Airlines Eirolīgas turnīra otrā posma jeb TOP 16 sacensību spēlē, palīdzot Spānijas vienībai Vitorijas Laboral Kutxa ar 87:84 izbraukumā pieveikt Stambulas Anadolu Efes no Turcijas.

Jau pirmajās minūtēs Laboral Kutxa pārņēma drošu vadību un pēc puslaika atradās priekšā ar 50:33. Tomēr trešajā ceturtdaļā laukumā pilnībā dominēja Anadolu Efes, desmitminūti uzvarot ar 30:15 un līdzsvarojot cīņas gaitu. Ceturtās ceturtdaļas sākumā Stambulas klubs uz īsu brīdi arī ieguva vadību, bet ceturtdaļas vidū Laboral Kutxa jau atkal bija desmit punktu pārsvars 79:69. Tomēr tas atkal bija īslaicīgi un divas minūtes pirms pamatlaika beigām visu pārsvars bija vien 82:80, bet Laboral Kutxa izdevās noturēt uzvaru.

Tiesa, abu komandu pirmajā spēlē Anadolu Efes uzvarēja ar piecu punktu pārsvaru, tāpēc tā ieguvusi priekšrocības, ja posma noslēgumā abām vienībām būs vienāda uzvaru un zaudējumu attiecība.

Bertāns nospēlēja 15 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā realizēja četrus no sešiem izpildītajiem divpunktu metieniem un abus soda metienus. Tāpat viņa kontā bija piecas atlēkušās bumbas un trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kā arī četras piezīmes, kas deva 17 efektivitātes koeficienta punktus.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 22 punktiem bija Fernando Sanemeterio, bet ar 17 punktiem un 11 bumbām zem groziem piebalsoja Koltons Aiversons. Stambulas klubam ar 18 punktiem palīdzēja Dario Šaričs.

Kā ziņots, vēl vienā F apakšgrupas spēlē piektdien slavenais krievu basketbolists Andrejs Kiriļenko, atgriežoties ULEB Eirolīgā, piektdien izcēlās ar diviem punktiem, bet Maskavas CSKA ar 75:81 savā laukumā piekāpās Turcijas vienībai Stambulas Fenerbahce Ulker. Uzvarētājiem pa 14 punktiem guva amerikāņu aizsargs Endrjū Goudloks un čehs Jans Veselijs. Tikmēr CSKA rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija francūzis Nando de Kolo.

Savā nākamajā mačā CSKA svētdien VTB Vienotās līgas ietvaros uzņems Latvijas vicečempionus VEF Rīga.