Panathinaikos pārspēj Emporio Armani, Laboral Kutxa piekāpjas Valencia

Turkish Airlines Eirolīgas ceturtās kārtas spēlēs Jāņa Blūma Panathinaikos piektdien ar 90:63  uzvarēja Milānas Emporio Armani, bet Dāvja Bertāna Laboral Kutxa ar 69:79 zaudēja Valencia.

Pie pārliecinošas uzvaras izdevies tikt Latvijas izlases kapteiņa Jāņa Blūma pārstāvētajai Grieķijas komandai Atēnu Panathinaikos, kas savā laukumā ar 90:63  sagrāva Milānas Emporio Armani vienību no Itālijas.

Blūms šoreiz nospēlēja 15 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā arī guva astoņus punktus. Latvietis realizēja vienīgo divpunktu metienu un abus tālmetienus. Tāpat Blūma kontā viena atlēkusī bumba, viena rezultatīva piespēle, viena piezīme un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas ļāva saņemt desmit efektivitātes punktus.

Ar trim uzvarām četros mačos Panathinaikos C apakšgrupas kopvērtējumā ir otrie, kamēr četras uzvaras ir Spānijas klubam Barcelona.

Zaudējumu Eirolīgas turnīrā basketbolā piektdien piedzīvoja latvieša Dāvja Bertāna pārstāvētā Vitorijas Laboral Kutxa komanda, kas divu Spānijas klubu duelī ar 69:79 uzbraukumā piekāpās Valencia.

Pirmajā ceturtdaļā viesi no Vitorijas pamanījās izvirzīties vadībā pat ar 11 punktu pārsvaru (22:11), taču līdz pirmā puslaika izskaņai no šī handikapa nekas pāri vairs nebija palicis, jo pirmo puslaiku ar 36:34 sev par labu noslēdza jau Valencia.

Otrajā puslaikā Valensijas komanda pārņēma kontroli pār cīņu, turklāt noslēdzošā ceturkšņa vidū panāca jau desmit punktu pārsvaru – 73:63. Pēc šāda pavērsiena Laboral Kutxa nespēja atgūties un cieta zaudējumu.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 32 minūtes un vienu sekundi, pa to laiku gūstot astoņus punktus. Latvietis iemeta vienu no diviem divpunktu metieniem un divus no astoņiem tālmetieniem. Tāpat Bertāna rēķinā piecas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viens bloķēts metiens, viena piezīme, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un desmit efektivitātes punkti.

Ar diviem panākumiem četrās cīņās Laboral Kutxa D apakšgrupas kopvērtējumā ir trešajā pozīcijā, bet vēl vienu zaudējumu piedzīvojusī Lietuvas vienība Klaipēdas Neptunas ieņem pēdējo – sesto – vietu.