Eirolīgā Madrides Real pirmais zaudējums, Panathinaikos piekāpjas Barcelona

Turkish Airlines Eirolīgas 5.kārtas mačā Madrides Real izbraukumā piedzīvoja pirmo zaudējumu sezonā, ar 73:75 piekāpjoties Stambulas Anadolu Efes, bet Jāņa Blūma Panathinaikos ar 69:78 zaudēja Barcelona.

Stambulas Anadolu Efes un Madrides Real spēlē pirmais puslaiks tika aizvadīts līdzīgā cīņā, un pārtraukumā mājnieki devās ar 3 punktu pārsvaru – 39:36. Trešās ceturtdaļas sākums veiksmīgāks izdevās Anadolu Efes, kas saniedza jau + 10 – 50:40.

Real basketbolistiem vajadzēja tikai nepilnas piecas minūtes, lai laukuma saimniekus noķertu. Perioda beigas un izšķirošā ceturtdaļa atkal aizritēja līdzīgā cīņā un spēles liktenis izšķīrās pēdējās sekundēs. Milko Bjelicu pie paša groza bloķēja Andreass Nočioni, gaisā uzlidoja turku uzbrucējs Cedi Osmans, bet arī viņš bumbu grozā nedabūja, un ar trešo piegājienu Metjū Dženings līdz ar beigu signālu izcīnīja Anadolu Efes uzvaru 75:73, vienlaicīgi sagādājāt Real pirmo zaudējumu Eirolīgā šosezon.

Jāņa Blūma Panathinaikos izbraukumā ar 69:78 zaudēja C grupas līderiem Barcelona. Šajā mačā laukuma saimnieki izšķirošo pārsvaru ieguva otrajā ceturtdaļā, kas pārtraukumā ļāva iet ar + 9 – 47:38.

Pēdējās ceturtdaļas vidū pēc diviem Panathinaikos aizsarga Nikosa Papasa soda metieniem grieķu klubs pietuvojās līdz 5 punktu attālumam – 62:67, bet Barcelona atbildēja ar Marselinju divpunktnieku un Maceja Lampes tālmetienu, un beigās uzvarēja ar 78:69.

Blūms 11 minūtēs iemeta vienu tālmetienu no trim, vienu soda metienu, guva 4 punktus un izcīnīja arī vienu atlēkušo bumbu.

C grupā Barcelona ar piecām uzvarām piecās spēlēs ieņem pirmo vietu, bet Panathinaikos ar trim panākumiem dala otro vietu ar Stambulas Fenerbahce.