Eirolīgā Blūma Panathinaikos uzvar poļu Turow, Vecvagara Žalgiris piekāpjas Madrides Real

Piektdien Turkish Airlines Eirolīgas spēlēs pēc Ainara Bagatska Nizhny Novgorod, uzvaru izcīnīja arī Jāņa Blūma Panathinaikos, bet zaudējumu piedzīvoja Kaspara Vecvagara Kauņas Žalgiris.

Jāņa Blūma Atēnu Panathinaikos savā laukumā tikās ar Polijas čempioniem Zgoželecas Turow. Blūms palīdzēja savai komandai sasniegt lielāko pārsvaru pirmajā puslaikā. Pēc Vlada Moldavanu un Mardija Kolinsa piezīmēm, ko pēdējāis papildināja arī ar tehnisko pārkāpumu, latviešu aizsargs meta piecus soda metienus pēc kārtas, un minūti vēlāk trāpīja arī tālmetienu. Puslaikā  Panathinaikos plus 7 – 42:35.

Trešajā ceturtdaļā pēc Vlantimira Giankovica metiena Panathinaikos pārsvars sasniedza 14 punktus. Turow basketbolisti neļāva mājniekiem aizbēgt vēl tālāk un soli pa solim rezultāta starpību samazināja. Spēles pēdējā minūtē pēc Kolinsa trīspunktnieka grieķu klubam vairs tikai +3 – 80:77. Atlikušajā laikā Nikoss Papass un Džeimss Gists iemeta četrus soda metienus un Panathinaikos uzvarēja ar 84:77.

Jānis Blūms nepilnās 16 minūtēs guva 11 punktus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un vienu reizi rezultatīvi piespēlēja.

Kaspars Vecvagars turpina atveseļoties pēc savainojuma un nepiedalījās Kauņas Žalgiris izbraukuma spēlē ar Madrides Real. Pirmajā puslaikā Lietuvas kluba basketbolisti lieliski aizsargājās, pirmajā ceturtdaļā zvaigžnotajiem pretiniekiem ļaujot iemest vien 13 punktus. Arī visu pirmo puslaiku Žalgiris pabeidza atrodoties vadībā – 35:32.

Divus puslaikus pretoties Real pārspēkam Kauņas basketbolistiem pietrūka spēka un Žalgiris zaudēja 71:80. Real labā Felipe Reijess guva 11, Žalgiris labā Džeimss Andersons – 19 punktus.