Prognozē rezultātu un laimē viedtālruni!

Rīgas Dinamo, noslēdzot ilgo mājas spēļu sēriju, trešdien Kontinentālās hokeja līgas regulārā čempionāta mačā ar 0:5 (0:0, 0:2, 0:3) piekāpās kopvērtējuma līderei Maskavas CSKA.

Vārtus CSKA labā guva Ivans Teļegins, Kirils Petrovs, Igors Makarovs, Dmitrijs Kugriševs un Jevgēņijs Stoļarovs. Tikmēr Rīgas Dinamo aizvadīja jau otro sauso maču pēc kārtas.

Rīdzinieki pirmajās piecās minūtēs izveidoja vairākus bīstamus momentus pretinieku aizsardzības zonā, taču pie veiksmīga metiena laukuma saimnieki netika. Turpinājumā CSKA rindās spēlējošais Igors Makarovs bīstami meta pa zviedra Jūakima Ēriksona sargātajiem vārtiem, taču ripa tika atvairīta.

Foto

Nākamajās minūtēs rīdzinieki divreiz palika mazākumā, kad pa divām soda minūtēm nopelnīja gan Frenks Razgals, gan Armands Bērziņš. Taču abi mazākumi tika veiksmīgi izturēti, ripu savos vārtos neielaižot. Pirmās trešdaļas beigās rīdziniekiem atkal bija vairāki bīstami momenti pie CSKA vārtiem, taču visas mestās ripas lidoja garām vārtiem.

Otrā perioda pašā sākumā viesiem bija iespēja atklāt mača rezultātu, kad Ēriksona kļūdas dēļ pie bīstama metiena nonāca pretinieku hokejists, taču tukšos vārtos lidojošo ripu bloķēja Guntis Galviņš, glābjot Dinamo no pirmo vārtu zaudējuma. Arī nākamajās minūtēs spēli kontrolēja CSKA hokejisti, līdz divu minūšu vairākumu nopelnīja mājinieki. Tiesa, tas netika realizēts.

Nākamajās minūtēs spēles kontroli atguva Maskavas kluba hokejisti, kuri īsā laikā guva divus vārtus, izceļoties Ivanam Teļeginam un Kirilam Petrovam. Zīmīgi, ka pirmā ripa ielidoja vārtos, atsitoties pret Dinamo aizsarga Oskara Cibuļska kāju. Starp abiem gūtajiem vārtiem Kristaps Sotnieks nopelnīja 2+2 soda minūtes par spēli ar augstu paceltu nūju, bet pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem uz noraidīto soliņa devās arī Ēriks Ševčenko, uz pusotru minūti atstājot savu komandu trijatā pret pieciem. Tiesa, gan lielais, gan mazais mazākums tika veiksmīgi izturēts.

Septiņas minūtes līdz perioda beigām vairākumā nonāca nu jau mājinieki, taču arī šoreiz CSKA vārtsargs Iļja Sorokins netika pārspēts. Divas minūtes vēlāk CSKA spēlētāji vairākkārt apdraudēja Ēriksona vārtus, tomēr ripas lidoja garām, vienreiz trāpot pa vārtu stabu.

Arī trešā perioda sākums bija līdzīgs, vienīgi šoreiz CSKA hokejisti izmantoja savas iespējas un panāca 3:0, vārtus gūstot Makarovam. Turpinājumā otro reizi uz noraidīto soliņu devās Razgals. Viesi izmantoja iespēju spēlēt nevienādos sastāvos, Dmitrijam Kugriševam panākot jau 4:0. CSKA komandas spiediens turpinājās un nepilnas trīs minūtes vēlāk kārtējo noraidījumu rīdziniekiem nopelnīja Sotnieks. Rīgas Dinamo izturēja mazākumu, turklāt uzreiz pēc tam devās pretuzbrukumā, kad labā vārtu gūšanas brīdī nonāca Galviņš, kurš, tiesa, nespēja trāpīt tuvajā vārtu stūrī. Mača pēdējās minūtēs Jevgēņijs Stoļarovs panāca jau 5:0 viesu labā, bet rīdzinieki tā arī neguva vārtus, aizvadot otro sauso spēli pēc kārtas.

Šajā mačā CSKA vienībai nepalīdzēja tās līderis uzbrucējs Aleksandrs Radulovs.