Prognozē rezultātu un laimē viedtālruni!

Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta noslēdzošajā izbraukuma spēlē pirmdien ar 2:3 (0:0, 0:2, 2:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Slovākijas klubam Bratislavas Slovan, kas savukārt kā pēdējais no Rietumu konferences sasniedza Gagarina kausa izcīņu.

Rīgas Dinamo jau kādu laiku zaudējuši cerības uz izslēgšanas turnīra sasniegšanu, bet Slovan šajā mačā bija jātiek kaut pie viena punkta, lai iekļūtu Gagarina kausa izcīņā, kas viņiem arī izdevās.

Zīmīgi, ka šīs komandas šosezon aizvadīja četras savstarpējās spēles, nevienai no tām nenoslēdzoties pamatlaikā. Visas četras reizes triumfēja Bratislavas klubs – divreiz bullīšos un divreiz papildlaikā.

Rīdzinieku labā vārtus guva Miks Indrašis un Guntis Galviņš, kamēr Slovan pa precīzai ripai guva Andrejs Ščasnijs un Lukāšs Kašpars, bet papildlaikā ar uzvaras vārtiem izcēlās Roks Tičars.

Pirmajā trešdaļā aktīvāku hokeju demonstrēja rīdzinieki, kuriem jau trešajā minūtē bija vairākas izdevības atklāt mača rezultātu. Drīz pēc tam uz noraidīto soliņu devās viesu komandā spēlējošais Gunārs Skvorcovs, bet jau nākamajās minūtēs Rīgas Dinamo nopelnīja skaitlisko vairākumu, kad tika nogāzts Andris Džeriņš. Spēlējot vairākumā, rīdzinieki izveidoja divus bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem, uzbrukumu smailēs esot Mikam Indrašim un Laurim Dārziņam, taču ripa lidoja garām vārtiem. Turpinājumā mazs spiediens bija arī uz Rīgas kluba vārtiem, taču tas apstājās, kad rīdzinieki nopelnīja vēl vienu skaitlisko vairākumu. Tiesa, arī šoreiz par spīti vairākiem momentiem rīdzinieki nespēja gūt vārtus.

Otrā perioda sākumā iniciatīvu pārņēma mājinieki, kuri nepilnu četru minūšu laikā guva divus vārtus, pa precīzam metienam izpildot Andrejam Ščasnijam un Lukāšam Kašparam. Minūti pēc tam noteikumus pret Māri Bičevski pārkāpa Slovan vārtsargs Berijs Brasts, taču arī šoreiz viesi neizmanto iespēju spēlēt piecatā pret četriem laukuma spēlētājiem. Līdz otrā perioda beigām spēles gaitu diktēja Slovan, jo rīdzinieki īsā laika periodā nopelnīja trīs mazākumus, divreiz uz noraidīto soliņa dodoties Guntim Galviņam, bet vienreiz Dārziņam. Tiesa, šo sešu minūšu laikā Rīgas Dinamo vārtus neielaida.

Tomēr noslēdzošās trešdaļas sākumā komandas bija mainītās lomās, jo divus noraidījumus pēc kārtas nopelnīja Slovan hokejisti. Rīdzinieki mājinieku aizsardzības zonā pavadīja diezgan ilgu laiku, līdz vienus vārtus Rīgas kluba labā atguva Indrašis. Nepilnas sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Galviņš ar spēcīgu metienu no zilās līnijas ripu precīzi raidīja Slovan vārtos, tādējādi izraujot neizšķirtu.

Pagarinājuma pēdējā minūtē Slovan vārtsargs Brasts ar tālu piespēli ievada uzbrukumu, kuru ar precīzu metienu noslēdza Roks Tičars.

Latvijas klubs iepriekšējās septiņās spēlēs piedzīvojis sešus zaudējumus, turklāt šajā laikā ciesti trīs sausie zaudējumi savā laukumā. Tikmēr Slovan pagājušajā ceturtdienā noslēdza izbraukuma sēriju Tālajos Austrumos, četros mačos savācot astoņus punktus.

Sezonas pēdējā izbraukuma mačā rīdzinieki bija devušies 22 spēlētāju sastāvā, kuru vidū bija arī jaunie aizsargi Kristaps Zīle un Uvis Balinskis, abiem dodoties uz ledus. Izbraukumā nebija aizbraukuši savainotais aizsargs Krišjānis Rēdlihs, saslimušais aizsargs Stīvens Saigo, kā arī no savainojumiem atlabstošie uzbrucēji Filips Toluzakovs un Nikolajs Jeļisejevs. Savukārt uzbrucējs Bruno Zabis atgriezies Latvijas hokeja virslīgas komandas Liepāja sastāvā.

Dinamo ar 69 punktiem 58 spēlēs joprojām ir 12.vietā Rietumu konferencē, bet Slovan komanda tikusi pie 89 punktiem, kas tai dod astoto vietu konferencē.