VIDEO: “Lieldienas” sportā. Kā laika gaitā mainījusies pautu sargu mode

0 komentāri

Ar vārdu Lieldienas bieži vien mēdz apzīmēt ne tikai pavasara svētkus. Arī stiprajam dzimumam tādas ir, un tās nepieciešams īpaši sargāt. Kā zināms,  – ikvienas olas ir vārīgas un trauslas. Īpaši tās jāsaudzē atsevišķos sporta veidos un arī baleta mākslā. Tieši tāpat kā visa sporta ekipējuma mode mainās, arvien uzlabotākas un daudzveidīgākas kļūst spenzūras jeb pautu sargi.

Raidījumu Bez tabu pirms vairākiem gadiem nelielā ekskursijā pa Latvijas hokeja izlases ģērbtuvi izvadāja hokejists Rodrigo Laviņš, iepazīstinādams ar Latvijas spēcīgāko hokejistu formas tērpu sastāvdaļu – spenzūrām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Hokeja piederumu veikalā skaidro, ka, lai arī tieši šī formas daļa ir tā, kura var kalpot vairākas sezonas, ir sportisti, kuri ļoti seko spenzūru modei.

Spenzūra ļoti svarīga ir arī baleta mākslā. Baleta pedagogs Aleksandrs Kolbins stāsta, ka uz skatuves šis apģērba gabals vairāk paredzēts labam izskatam, nevis drošībai. Vai balerīnas ar savu kurpīšu cietajiem purngaliem netīšām neiespers savam partnerim vārīgajā vietā, tas ir uz pašu mākslinieču sirdsapziņas.

Foto

Vēl viens sporta veids, kurā spenzūra ir kā obligāts elements formas tērpā, ir paukošana. Paukošanas treneris Valdis Kupčs stāsta, ka sportošana bez spenzūras šajā sporta veidā ir liels pārkāpums. Ja atklājas, ka sportistam nav šīs formas detaļas, viņš tiek noņemts no sacensībām. Šo pārkāpumu varot pielīdzināt braukšanai dzērumā. Vai arī sievietēm paukošanā ir savs “aizsargtērps”, uzzini, skatoties video!

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas