Izvēlies savā uzturā kvalitatīvu un veselīgu pārtiku

0 komentāri

Reiz sengrieķu filozofam Sokrātam tika jautāts: ”Kāds ir jūsu stiprās veselības iemesls tik viedos gados, kamēr citi cilvēki, kuri ir daudz jaunāki par jums, sirgst ar dažādām kaitēm?” Uz ko Sokrāts atbildēja:” Es ēdu tāpēc, lai dzīvotu, bet tevis pieminētie cilvēki dzīvo, lai ēstu!’

Ēdiena nozīme ir viena. Tā ir – nodrošināt organismu ar nepieciešamajām vielām, lai tas pilnvērtīgi funkcionētu. Cilvēka organisms – sarežģīta bioloģiska sistēma, kura ne sekundi nepārstāj savu darbu. Lai uzturētu šo sistēmu ”darba režīmā”, cilvēka organismam nākas izpildīt milzīgu darbu, kas prasa lielu daudzumu ”izejmateriālu”- bioloģiski aktīvus komponentus, vitamīnus, minerālvielas, aminoskābes, taukus, olbaltumvielas, hormonus u.c. vielas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vecās šūnas atmirst un to vietā rodas jaunas. Tāpēc mūsu organismam nākas ”nojaukt” dažādas vielas, bet no saņemtajiem komponentiem radīt citas. Katrs mūsu orgāns ir ”augstas tehnoloģijas ražotājs”, un lai tie efektīvi darbotos, ir nepieciešami kvalitatīvi ”izejmateriāli”.

Dietologi uzskata, ka (pēdējos 30-50 gados) kardināli izmainīta ķīmiski-bioloģisko produktu sastāva un struktūras dēļ strauji ir pieaugušas smagas slimības.

Cieni un mīli sevi! Izvēlies savā uzturā kvalitatīvu un veselīgu pārtiku!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas