FOTO: izcili skaisti augumi starptautiskās fitnesa un bodibildingā sacensībās Rīgā

Skaties Latvijas sieviešu basketbola izlases spēļu tiešraides!
0 komentāri
FOTO: izcili skaisti augumi starptautiskās fitnesa un bodibildingā sacensībās Rīgā

Pagājušo svētdien norisinājās ikgadējais IFBB Atklātais Latvijas čempionāts fitnesā, bodifitnesā, bikini fitnesā, bodibildingā, mens physique un fit model kategorijās. Sporta pasākumā piedalījās 174 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Anglijas.

Pasākums tradicionāli norisinājās Studio69 Koncerta zālē. Sacensības šogad bija īpaši nozīmīgas, jo pirmo reizi pasākuma ietvaros notika ne tikai federācijas organizētā projekta Fit Model Latvija 2016 fināls, bet arī pirmais IFBB Starptautiskais turnīrs Baltic Fit Model 2016. Turnīru organizēja Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācija ar LSFP un Valsts sportam atbalstu.

Foto autori: Martin Photo IF, Māris Lazdāns, Aleksandrs Mortuļevs

Foto: iznācieni peldkostīmos un Change zīmola veļā

Turnīru oficiāli atklāja federācijas prezidente Kristīne Vederņikova un sacensības varēja sākties ar bērnu un jauniešu fitnesa kategorijām. Kopā piedalījās 7 sportistes no Latvijas un Igaunijas. Uzvarētājas kategorijās: Emilija Kivikasa (Igaunija, 8-9 gadi) un Marika Smertjeva (Latvija, 12-13 gadi).

Foto: iznācieni vakartērpos

Pasākums turpinājās ar sieviešu bodifitnesa kategoriju, kurā uzvarēja Igaunijas sportiste Tatjana Pudovkina. Labākā no Latvijas sportistēm Madara Pilsētniece ierindojās ceturtajā vietā. Klasiskajā bodibildinga kategorijā piedalījās 10 sportisti un uzvarētāja godā tika nominēts sportists no Lietuvas Tomass Kairis. Pasākums turpinājās ar sieviešu fitnesa absolūto kategoriju, kurā uzvarēja rīdziniece, titulētā Latvijas fitnesa sportiste, Ms.Olympia Europe 2015 Vanesa Belova, otrajā un trešajā vietā attiecīgi ierindojās Karmena Metsa un Sigrida Mēmā (abas no Igaunijas). Bodibildinga kategorijā vīriešiem 11 sportisti sacentās par labākā sportista titulu. Latvijas čempiona titulu ieguva Aivars Visockis, atstājot aiz sevis sportistu no Igaunijas Raigo Kūsnomu un lietuvieti Edgaru Gladasu. Talantīgais Latvijas sportists Edžus Priedītis ierindojās augstajā ceturtajā vietā.

Foto: IFBB Atklātais Latvijas čempionāts

Pasākuma krāšņākās un skaitliski lielākās kategorijas bija bikini fitnesa disciplīna, kur 60 sportistes cīnījās par augstākā kaluma medaļām sešās auguma kategorijās. Dalībnieču sagatavotības līmenis bija ļoti augsts, ar daudzu titulētu pasaules ranga sportistu līdzdalību. Kategorijā bikini fitness –160 cm uzvarēja Karina Polovnikova no Igaunijas, arī bikini fitnesa -163cm uzvarētājas laurus plūca igauniete Janika Āvamagi. Godalgotais trijnieks kategorijā bikini fitness -166cm Aleksandra Mikucka, Anžella Hvorostjanska (abas no Latvijas) un Margarita Gira (Krievija). Kategorijā bikini fitness -169cm medaļu sadalījums šāds – uzvarēja Agne Kiviselga (Igaunija), Solvita Šellare un Evija Oša (abas no Latvijas) attiecīgi otrajā un trešajā vietā. Bikini fitness –172 cm godalgotās trīs vietas: Santa Liepiņa (Latvija), Rīna Rīma (Igaunija) un Kristīne Indriča (Latvija). Kategorijā +172cm uzvarēja Veronika Seržante (Latvija), sudraba un bronzas medaļa Jekaterinai Nakoņečnajai (Latvija) un Mari Pukai (Igaunija). Dalībnieces bija teicamā formā, jo daudzas no viņām pēc nedēļas dosies uz IFBB Pasaules čempionātu fitnesā, tādēļ patīkams ir fakts, ka četrās kategorijās par čempionēm tika kronētas Latvijas sportistes!

Mens Physique kategorijā līdz 178cm uzvarēja Latvijas titulētākais mens physique pārstāvis Jānis Pavkštello. Arī kategorijā virs 178cm Latvijas čempiona tituls ventspilniekam Elvim Rudbaham. Kopā sacensībās startētēja 24 Mens physique kategorijas sportisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Lielbritānijas. Ar katru gadu Mens physique kategorijā piedalās arvien vairāk sportistu no Latvijas, kas liecina, ka šī kategorija veiksmīgi attīstās un ir ļoti populāra.

Ar lielām ovācijām un interesi tika sagaidītas pavasara projekta Fit Model Latvia 2016 divdesmit divas finālistes. Dalībnieces pasākuma finālam gatavojās projekta atbalstītāja MyFitness sporta klubos, lai IFBB Latvijas čempionāta ietvaros piedalītos pirmo reizi sporta sacensībās. Fit Model dalībniecēm papildus iznācienam peldkostīmā ir obligāts iznāciens un, ķermeņa un grācijas demonstrēšana vakarkleitās. Sacensības izvērtās par lielisku sportisko šovu kā skatītājiem, tā arī pašām dalībniecēm. Meitenes bija ļoti plastiskas, ar labu fizisko sagatavotību, skaistām ķermeņa proporcijām un apburošiem smaidiem. Atsevišķi iznācieni vakarkleitās no Glam Collection un veļā no Change Lingerie lieliski papildināja sportisko pasākumu. Tiesneši vienprātīgi atzina, ka bijis grūti pieņemt lēmumu par uzvarētājas nominēšanu, jo sagatavotības līmenis visām dalībniecēm bija augsts. Projekta finālistu godalgotais trijnieks pirmajā Fit Model Latvija kategorijā – Daira Purmale, Jūlija Kubraka un Olga Ostrovskaja. Otrajā Fit Model kategorijā vietas tika sadalītas šādi – Evita Reina Beņķe, Oksana Sidorova un Elīna Timma.

IFBB Atklātā Latvijas čempionāta ietvaros norisinājais pirmais Starptautiskais turnīrs IFBB Baltic Fit Model 2016, kur trīs auguma kategorijās startēja deviņas sportistes no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas! Šim turnīram sportistes tika izvēlētas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas projektiem. Tiesneši Fit Model sportistes vērtēja divos raundos: iznāciens kleitās un peldkostīmos. Pirmajā auguma kategorijā -163cm uzvarēja Gintare Kondrataviciute (Lietuva). Kategorijā -168cm Daira Purmale no Latvijas. Kategorijā +168cm Edita Rakovska no Lietuvas. Atzīmēsim, ka IFBB šī diena bija vēsturisks moments, jo pirmās Starptautiskās sacensības jaunajā kategorijā – Fit Model, norisinājās tieši pie mums Rīgā.

Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas prezidente Kristīne Vederņikova ir gandarīta par sacensību augsto sportisko līmeni un atsaucību no interesentu puses. ”Sakām lielu paldies visiem pasākuma atbalstītājiem par Jūsu uzticību! Vēlamies pateikties LSFP, Valsts Sportam, Myfitness, Change Latvija, Mangaļi, Glam Collection, Valio, CIDO, Royal Casino Spa&Hotel Resort, restorānam Riverside House, MAKE UP Atelier Paris Latvija, Figura Fit, IFBB Latvija Bikini fitnesa studijai, Vingrošanas Olimpiskajam centram, delfi.lv, skaties.lv, un sportacentrs.com par pasākuma lielisko atbalstu un tiešraides nodrošināšanu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas