FOTO: Berlīnē atrasta vērtīgā 1932. gada olimpisko spēļu zelta medaļa

0 komentāri

Berlīnē atrasta 1932. gada olimpisko spēļu zelta medaļa, kuru līdz šim uzskatīja par pazudušu. Tās īpašnieks nezināja, ka tā noglabāta seifā, un uzskatīja, ka ir to zaudējis uz visiem laikiem.

Pazudusi uz visiem laikiem – tā airētāja Horsta Hoeka ģimene gadu desmitiem ilgi domāja par zelta medaļu, ko sportists ieguva olimpiskajās spēlēs 1932. gadā Losandželosā. Pēc spožās uzvaras atgriežoties mājās – Vācijā -, zelta medaļa tika likta goda vietā, vēlāk noglabāta. Taču tad sākās Otrais pasaules karš, pēc kura sportista Horsta Hoeka ģimenei nācās dzīvot Padomju Savienības ietekmē nonākušajā Austrumvācijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Drīz vien godalgoto sportistu arestēja, jo viņš atteicās dienēt padomju pusē. Hoeks nolēma ar ģimeni bēgt uz Rietumberlīni un šajā laikā, pēc paša domām, arī medaļa pazudusi. Kā skaidro sportiska meita – viņas tēvam šīs medaļas ļoti pietrūka. “Viņš to vēlējās atgūt, taču nevarēja atrast un nezināja, ka tā ir nolikta seifā. Mēs tur dzīvojām pēc kara, līdz viņu arestēja un viņš uzskatīja, ka pazaudēja medaļu bēgot.”

FOTO: 1932. gada olimpiskās spēles Losandželosā

Izrādās, medaļa visu šo laiku bija atradusies viņa paša kādreizējā īpašumā seifā, par kuru nebija pašam zināms. Celtnieki, pārbūvējot ēku, nojaukuši sienu un aiz tās atklāta vēl viena siena, kurā iebūvēts seifs un tajā mazā kastītē daudzus gadu desmitus glabājusies olimpisko spēļu medaļa. Diemžēl Hoekam neizdosies atradumu ieraudzīt atkal savām acīm, jo sportists aizgāja mūžībā 1969. gadā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas