Dāvis Bertāns uzvar Emporio Armani, Bagatskis pagarinājumā piekāpjas CSKA

Turkish Airlines Eirolīgas spēlēs Dāvja Bertāna Laboral Kutxa savā laukumā pārliecinoši ar 102:83 uzvarēja Milānas Emporio Armani, bet Ainara Bagatska Nizhny Novgorod pagarinājumā ar 95:103 piekāpās Maskavas CSKA.

Dāvis Bertāns ceturtdien guva 19 punktus Eirolīgas turnīra basketbolā otrā posma – TOP 16 sacensību – piektās kārtas mačā, palīdzot Spānijas komandai Vitorijas Laboral Kutxa savā laukumā pārliecinoši ar rezultātu 102:83 uzvarēt Milānas Emporio Armani no Itālijas.

Laukuma saimnieki vadībā atradās visas spēles garumā, jau pirmajā ceturtdaļā tiekot pie 16 punktu pārsvara. Izcils šajā laikā bija Bertāns, kurš spēles pirmo piecu minūšu laikā guva 16 no komandas 20 punktiem. Mača turpinājumā viesi vairs netika tuvāk par 12 punktu atstatumu, kamēr Spānijas kluba pārsvars sasniedza 29 punktu atzīmi.

Bertāns laukumā pavadīja 16 minūtes un vienu sekundi, raidot grozā abus divpunktu metienus un četrus no pieciem tālmetieniem, kā arī visus trīs soda metienus. Viņš kļuva par savas komandas un arīdzan visa mača rezultatīvāko spēlētāju.

Latvietis iekrāja arī divas kļūdas, vienu rezultatīvu piespēli, divas piezīmes, vienu izprovocētu noteikumu pārkāpumu un 16 efektivitātes koeficienta punktus.

Mājinieku labā 16 punktus guva amerikānis Maiks Džeimss, bet 18 punktus Milānas kluba labā guva Jamaikas pārstāvis Semerdo Semjuelss.

Sāpīgu zaudējumu ceturtdien piedzīvoja Krievijas komanda Nizhny Novgorod, ko trenē latviešu speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs, ar rezultātu 95:103 izbraukumā vien pagarinājumā piekāpjoties šīs valsts grandam Maskavas CSKA.

Pirmajā puslaikā teju visu laiku vadībā atradās CSKA komanda, kamēr viesi vien otrās ceturtdaļas izskaņā uz brīdi panāca neizšķirtu 40:40. Laukuma saimnieku pārsvars nebija lielāks par astoņiem punktiem, bet trešajā ceturtdaļā vadībā pamīšus pabija jau abas komandas. Ceturtajā ceturtdaļā salīdzinoši drošā vadībā atgriezās CSKA vienība, izveidojot 11 punktu handikapu, tomēr ceturtdaļu Nizhny Novgorod noslēdza ar 13:2 izrāvienu un trīs sekundes pirms fināla svilpes panāca neizšķirtu 88:88.

Pagarinājumā vadībā pabija abas komandas, bet noslēdzošās minūtes ievadā CSKA bija līderos ar 96:95. Atlikušajā laikā viesi savas iespējas neizmantoja, kamēr Maskavas kluba pārstāvji darbojās aukstasinīgi un panāca uzvaru.

Serbes Milošs Teodosičs uzvarētāju labā guva 25 punktus, bet ar 22 punktiem Ņižņij Novgorod sastāvā izcēlās amerikāņi Teilors Ročestijs un Trejs Tompkinss.