Tenax dominance Latvijas handbolā turpinās – trešais čempiontituls pēc kārtas

Dobeles Tenax komanda svētdien pēc pārliecinošas uzvaras garantēja triumfu SynotTip Latvijas handbola virslīgā, sacensībās paliekot nepārspēta trešo gadu pēc kārtas. Finālsērijas trešajā mačā Tenax ar rezultātu 25:16 (12:6) savā laukumā apspēlēja Rīgas Celtnieks vienību, kas sērijā ļāva triumfēt ar 3-0.

Šajā mačā Tenax dominēja jau no pirmajām minūtē, ātri vien izvirzoties vadībā ar 6:1 un turpinājumā vairs neļaujot pretiniekiem iesaistīties cīņā par uzvaru. Uzvarētājiem piecus vārtus iemeta Toms Lielais, bet četras reizes izcēlās Nils Kreicbergs. Savukārt Celtniekam ar pieciem vārtiem palīdzēja Artūrs Lazdiņš.

Latvijas čempionātā kungiem play-off formāts tiek izspēlēts piecas sezonas, un tajās allaž finālā bijusi Tenax komanda. Starp zelta vai sudraba ieguvējiem Tenax vienība bijusi ikreiz jau kopš 2010.gada, bet starp medaļniekiem Dobeles komanda bijusi allaž kopš 1999.gada. Sērijas pirmajā mačā pirms nedēļas Tenax guva panākumu savā laukumā ar rezultātu 30:25, bet sestdien dobelnieki viesos uzvarēja ar 27:24.

Vīriešu virslīgas pamatturnīra uzvarētāja Dobeles Tenax, kas tika pie 20 uzvarām 21 spēlē, uzreiz iekļuva pusfinālā, bet komandas, kuras regulārajā čempionātā ieņēma otro līdz septīto vietu, ceturtdaļfinālā noskaidroja pārējās trīs pusfinālistes. Tenax handbolisti pusfinālā ar 2-0 pārspēja Ogre/Miandum komandu. Tikmēr Celtnieks vispirms ceturtdaļfinālā ar 2-0 pārspēja Ludzas Latgols komandu, bet pusfinālā ar tādu pašu rezultātu pieveica Jūrmalas Sportu.

Sērijā par trešo vietu, kas ilgs līdz vienas komandas trim uzvarām, pašlaik Ogre/Miandum komanda ar rezultātu 2-1 ir vadībā pret Jūrmalas Sportu.