Spānijas un Vācijas handbola izlases iekļūst Eiropas čempionāta finālā

Spānijas un Vācijas vīriešu handbola izlases piektdien izcīnīja uzvaras un iekļuva Polijā notiekošā Eiropas čempionāta finālā.

Spānijas izlase ar 33:29 pusfinālā uzveica Horvātijas valstsvienību, savukārt otrajā duelī Vācijas handbolisti ar 34:33 vien pagarinājumā pārspēja Norvēģijas komandu.

Norvēģijas komanda pēc mača iesniedza protestu, ko vēlāk gan atsauca. Norvēģi iesniedza bildes un video, kas apliecināja, ka Vācijas komandai laukumā atrodas pārāk daudz spēlētāju, par ko būtu jāpiešķir divu minūšu sods, tādējādi norvēģi varētu mača galotnē piecas sekundes spēlēt septiņu spēlētāju sastāvā pret pieciem pretiniekiem.

Fināls un cīņa par bronzas medaļām notiks svētdien. Pirmo trīs vietu ieguvējas kvalificēsies nākamā gada pasaules čempionātam, bet Eiropas čempione – Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Spānijas handbolisti Eiropas čempionāta finālā iekļuvuši pirmo reizi kopš 2006.gada, kad izdevās iegūt sudrabu. Divas reizes sudrabu spāņi izcīnīja arī pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, bet bronzu 2000.gadā un arī iepriekšējā Eiropas čempionātā pirms diviem gadiem.

Vācijas izlase finālā spēlēs pirmo reizi kopš 2004.gada, kad izdevās kļūt par Eiropas čempioni. Komanda izcīnīja sudrabu 2002.gadā un bronzu 1998.gadā.

Pašreizējā pasaules un Eiropas čempione Francija negaidīti ceturtdaļfinālā ar 24:29 piekāpās Norvēģijai, kas pirmo reizi iekļuva turnīra pusfinālā.

Cīņā par piekto vietu Eiropas čempionātā Francija piektdien 29:26 uzveica Dāniju, bet mačā par septīto vietu mājiniece Polija ar 26:24 uzvarēja Zviedriju.