Snovbordistam Petrusevičam trešā vieta Eiropas kausa sacensībās

Latvijas snovborda izlases sportists Toms Petrusevičs otrdien Serbijā izcīnījis trešo vietu Eiropas kausa sacensībās sloupstaila disciplīnā, vēsta komandas pārstāvji.

Sacensībās piedalījās 40 sportisti, bet trešdien snovbordisti sacentīsies arī akrobātiskajos lēcienos no tramplīna jeb Big Air disciplīnā. Kā ziņots, savas pirmās divas Eiropas kausa sacensības šosezon Petrusevičs februāra otrajā pusē aizvadīja Itālijā, kad sloupstailā guva piekto un 11.vietu.

Pirms tam Latvijas izlase ilgu laiku aizvadīja treniņus ASV un Petrusevičs piedalījās vairākās Pasaules kausa sacensībās Ziemeļamerikā. Savukārt februārī Dienvidkorejā notikušajā Pasaules kausa posmā olimpiskajā Phjončhanā cits Latvijas izlases dalībnieks Artūrs Cukunde ieņēma 21.vietu sloupstailā.

Sloupstails ir snovborda sacensību disciplīna, kurā snovbordists brauciena laikā cenšas izpildīt tehniski sarežģītus trikus lielā amplitūdā un izkoptā stilā pār dažādiem sniega parka elementiem – tramplīniem un slaidiem. Jau pagājušo sezonu Petrusevičs aizvadīja Pasaules kausa apritē, kur sloupstaila ieskaitē ar 290 punktiem palika 25.pozīcijā. 2012./2013.gada sezonā viņš kļuva par Eiropas kausa kopvērtējuma uzvarētāju, bet pagājušajā sezonā ceturto vietu Eiropas kausa kopvērtējumā ieņēma Cukunde.