Skeletoniste Priedulēna izcīna augsto sesto vietu PK otrajā posmā

Latvijas skeletoniste Lelde Priedulēna piektdien izcīnīja augsto sesto vietu Vinterbergas trasē Vācijā notiekošā Pasaules kausa (PK) otrajā posmā. Latvijas sportiste sacensības sāka ar sesto numuru, bet pirmajā braucienā distanci veica 59,23 sekundēs, kas viņai tobrīd ļāva apsteigt divas sportistes un būt ceturtajā vietā.

Priedulēna pirmā brauciena turpinājumā atkrita tikai par divām vietām, bet no sacensību līderes vācietes Tīnas Hermanas viņa atpalika par 0,78 sekundes. Otro braucienu Priedulēna veica 59,87 sekundēs. Turpinājumā atlikušās piecas sportistes, kuras pēc pirmā brauciena bija priekšā latvietei, nezaudēja savas pozīcijas Priedulēnai, tādejādi viņa izcīnīja sesto vietu.

Par sacensību uzvarētāju tika kronēta Hermana, kura par 0,40 sekundēm apsteidza savu tautieti Žaklīnu Lelingu. Savukārt trešajā vietā ierindojās kanādiete Džeina Šanela, no uzvarētājas atpaliekot par 0,88 sekundēm. Tikmēr Priedulēna finišā no Hermanas atpalika par 1,23 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere pēc diviem posmiem ir Hermana, kuras rēķinā 435 punkti. Par 18 punktiem mazāk ir Lielbritānijas sportistei Lorai Dīsai, kamēr trešo vietu ar 410 punktiem ieņem Lelinga. Tikmēr Priedulēna izcīnījusi 360 punktus un atrodas sestajā pozīcijā. No Pasaules kausa kopvērtējuma pirmā trijnieka pirms šīs sezonas uz goda pjedestāla bija kāpusi tikai Hermana. Savukārt latvieša Ivo Pakalna trenētā Šanela šodien pirmo reizi karjerā izcīnīja vietu pirmajā trijniekā.