Rubenes florbolistes uzvar Ķekavu un izcīna astoto Latvijas čempionu titulu

Kocēnu Rubene florbolistes sestdien Jelgavā Elvi Florbola līgas sieviešu turnīra finālcīņā ar 8:6 (1:2, 2:0, 5:4) pārspēja Ķekavu, par Latvijas čempionēm kļūstot astoto reizi.

Lai gan cīņas rezultātu sestajā minūtē atklāja Rubenes florboliste Zane Darša, Ķekavas komandai pirmās trešdaļas turpinājumā izdevās izvirzīties vadībā ar 2:1. Tiesa, Kocēnu spēlētājas spēja atspēlēties, un trešā perioda ievadā Lība Daija Mikova panāca jau 4:2 par labu Rubenei.

Abas vienības turpināja spēlēt rezultatīvi, turklāt trīs reizes Ķekavas komandai izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, taču panākt vismaz izlīdzinājumu viņām neizdevās. Cīņas 56.minūtē Edīte Bankava izvirzīja Rubeni vadībā jau ar 7:4, taču Ķekavas vienības spēlētājas cīnījās varonīgi, jo vispirms Elīza Elizabete Bērziņa vienus vārtus atguva, bet priekšpēdējā minūtē viņa samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, kad vārtsargs jau bija nomainīts pret vēl vienu laukuma spēlētāju.

Ķekavai tomēr neizdevās sekmīga pakaļdzīšanās, jo septiņas sekundes līdz pamatlaika beigām Bankava guva astotos vārtus Rubenes labā, nodrošinot komandai jau astoto Latvijas čempionu titulu.

Uzvarētāju rindās ar trim vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Bankava un Mikova. Rubenes rindās par labāko tika atzīta Bankava, kamēr Ķekavas rindās šo godu izpelnījās Bērziņa.

Bronzu sieviešu turnīrā negaidīti ieguva šīs sezonas pastarīte RSU, ar 4:3 pieveicot Ķekavas Bulldogs florbolistes, bet vīriešiem pie bronzas tika Kocēnu Rubene, kas ar 5:4 apspēlēja pagājušās sezonas otro spēcīgāko vienību Lielvārde.

Šosezon sieviešu un vīriešu virslīgā medaļu liktenis tiek izlemts vienā spēlē. Izšķirošās cīņas sestdien norisinās Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā.