Par sporta spēļu rezultātu sarunāšanu draudēs piecu gadu cietumsods

1 komentārs

Par sporta spēļu rezultātu sarunāšanu un ietekmēšanu turpmāk draudēs pat piecu gadu ilgs cietumsods. Līdz šim likumdošana attiecībā uz šo jomu bija nekonkrēta, kas ir viens no iemesliem, kādēļ līdz tiesai neviens gadījums nav nonācis.

Viens no pēdējiem skaļākajiem gadījumiem ar aizdomām par sarunātu rezultātu saistāms ar Daugavpils futbola klubu ”Daugava”. Spēlē UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā saviem pretiniekiem zviedriem Daugava zaudēja ar 1:7. Aizdomas par sarunātu rezultātu vēlāk apstiprināja viens no spēlētājiem. Valsts policija lietā šobrīd veic izmeklēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Teniss, zirgu skriešana, biljards, futbols un basketbols ir to sporta veidu vidū, kur manipulācijas ar rezultātiem visbiežāk notiek arī globāli.

Taču Latvijā līdz šim spēkā esošā likumdošana attiecībā uz manipulācijām sportā bijusi visai nekonkrēta. Proti, pierādīt, ka treneris vai spēlētāji zaudējumu veicinājuši apzināti, līdz šim bija grūti.

Atzinīgi ieceri jau novērtējuši legālie likmju pieņēmēji, jo sarunātas spēles zinātājiem nes naudu, bet viņiem zaudējumus.

Grozījumu autors – Tieslietu ministrija – prognozē, ka grozījumi Krimināllikumā varētu stāties pērnā nākamā gada sākumā.

Tas gan nozīmē, ka Daugavpils Daugavas gadījumā procesa virzītājam būs jāstrādā ar veco, daudz maigāko likuma redakciju.

1 komentārs

TOP komentāri

  • kasi manu pakaļiņu
    0

    kasi manu pakaļiņu

    Ko pa naudu nesarunāsi

    02.09.2015 22:12

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas