Ostapenko sagrauj polieti Kaniju un sasniedz karjeras pirmo WTA pusfinālu

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko Kvebekas WTA International sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā piektdien ar rezultātu 6-0, 6-1 sagrāva polieti Paulu Kaniju un pirmoreiz karjerā iekļuva WTA sacensību pusfinālā.

Panākums Ostapenko jau ļāvis tikt pie 110 WTA ranga punktiem, kas ir tieši tikpat daudz, cik nesen viņa iespēja arī ASV atklātajā čempionātā.

Mača pirmais geims bija ļoti saspringts un ilga 13 minūtes, bet Ostapenko spēja izmantot otro breikbumbu un izvirzīties vadībā. Turpinājumā jau Ostapenko pilnībā dominēja spēlē un nākamos piecus geimus noslēdza 15 minūšu laikā, uzvarot ar rezultātu 6-0, turklāt pēdējos četros geimos viņa nezaudēja vairāk par vienu izspēli.

Arī otrajā setā pirmie geimi bija saspringti un otrajā pat Latvijas tenisistei nācās atspēlēt breikbumbu. Tomēr, neskatoties uz to, Ostapenko izvirzījās vadībā ar 5-0. Sausā gan noslēgt maču Latvijas sportistei neizdevās, un 12. geimā viņa zaudēja savu servi, par ko Kanija saņēma skatītāju aplausus. Brīdi vēlāk gan Ostapenko pielika punktu duelim ar ļoti pārliecinošu uzvaru. Abas tenisistes WTA sacensību ceturtdaļfinālā spēlēja pirmoreiz karjerā.

Pirmdien publicētajā WTA rangā Ostapenko pakāpusies par 13 pozīcijām un ieņem rekordaugsto 101. vietu, par nieka punktu atpaliekot no pirmā simtnieka. Tikmēr Kanija atrodama 150. pozīcijā, bet šogad jūnijā viņa bija sasniegusi savu karjeras augstāko rekordu – 128. vietu.