Ostapenko cienīgā cīņā piedzīvo zaudējumu prestižā Dohas turnīra finālmačā

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko, aizvadot savas līdzšinējās karjeras svarīgāko maču, sestdien piedzīvoja cienīgu zaudējumu Dohas WTA Premier sērijas turnīra finālmačā.

Talantīgā Latvijas sportiste ar rezultātu 6-1, 4-6, 4-6 piekāpās Spānijas tenisistei Karlai Svaresai Navarro, kura turnīrā bija izlikta ar astoto numuru.

Ostapenko šis bija otrais WTA fināls karjerā, tomēr pirmais turnīrs pērn bija vairākus līmeņus zemāks par Dohas sacensībām. Šajā turnīrā Latvijas tenisiste 585 WTA ranga punktus, kas nākamajā nedēļā, visticamāk, rangā dos 41.pozīciju, kā arī nopelnīja 259 300 dolāru (234 000 eiro) prēmiju.

Iepriekšējās 52 nedēļās Ostapenko kopā bija nopelnījusi 752 ranga punktus, bet tagad palika vienas uzvaras attālumā, lai šo skaitu vairāk nekā dubultotu.

Ostapenko nespēja Latvijai sagādāt pirmo WTA titulu gandrīz sešu gadu laikā, jo 2010.gada vasarā savu līdz šim vienīgo čempiones kausu ieguva Anastasija Sevastova, triumfējot Eštorilas turnīrā. Pirms tam Latvija bez WTA tituliem bija 17 gadus – 1993.gadā Larisa Neilande triumfēja Skenektadi turnīrā ASV.

Ja karjeras pirmo WTA finālu pērn Kvebekā talantīgā Latvijas sportiste aizvadīja neveiksmīgi, uzvarot tikai četros geimos, sestdienas maču viņa iesāka iespaidīgi – sekmīgi rādot uzbrūkošu sniegumu un pirmajās 15 minūtēs izvirzoties vadībā ar 4-0. Kaut nākamajā geimā pie savas serves spāniete uzvarēja “sausā”, Ostapenko neapstājās un setā triumfēja ar 6-1. Pirmais sets noslēdzās nieka 26 minūšu laikā.

Otrajā setā cīņa ritēja daudz līdzīgāk un pirmās breikbumbas kāda no tenisistēm ieguva vien septītajā geimā, kad Svaresa Navarro nepalaida garām iespēju lauzt Latvijas sportistes servi. Jau nākamajā geimā breikbumba bija Ostapenko, tomēr viņa iespēju neizmantoja un otrajā setā piedzīvoja neveiksmi ar rezultātu 4-6.

Arī izšķirošo setu Ostapenko sāka lieliski un uzvarēja pirmajos divos geimos, tomēr pēc tam viņas spēle pilnībā pajuka un jaunajai tenisistei nolaidās rokas. Jau pārtraukumā pēc trešā geima Ostapenko savai mammai un trenerei Jeļenai Jakovļevai sūdzējās, ka nevar bumbiņu trāpīt laukumā, tomēr uz to jaunā sportiste saņēma atbildi, lai nedomā par rezultātu un bauda spēli. Tomēr Ostapenko nokļuva iedzinējos ar rezultātu 2-4.

Saspringts bija septītais geims, kurā Ostapenko arī atvairīja vienu breikbumbu, tomēr viņai izdevās pārtraukt neveiksmju sēriju, noturēt savu servi un pēc ilgāka pārtraukuma un gūt punktu. Arī devītajā geimā Ostapenko noturēja savu servi, tomēr brīdi vēlāk piedzīvoja cienījamu zaudējumu mačā.

Kā zināms, šī bija otrā reize 18 gadus vecās Ostapenko karjerā, kad viņa spēlēja WTA līmeņa turnīra finālā. Pērn Latvijas sportiste aizkļuva līdz Kvebekas turnīra izšķirošajai cīņai, tomēr tajā atzina vācietes Annikas Bekas pārākumu. Dohā Ostapenko aizvadīja desmito WTA pamatturnīru savā karjerā, bet pirms šī turnīra pamatsacensībās bija piedzīvojusi trīs zaudējumus pēc kārtas.