Ogres handbolisti izcīna Latvijas čempionāta bronzu

Ogre/Miandum komanda ceturtdien izcīnīja SynotTip Latvijas handbola virslīgas čempionāta bronzas medaļu.

Bronzas sērijas ceturtajā spēlē ogrēnieši savā laukumā ar 22:20 (14:7) uzveica Jūrmalas Sportu, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-1. Uzvarētāju sastāvā Artis Kurmēns guva sešus vārtus, bet pa trim precīziem metieniem Andra Pozņaka, Dzintara Dravnieka, kā arī Arvja un Arta Laganovsku kontā. Jūrmalnieku rindās četrus vārtus guva Rolands Ivanovs.

Ogre/Miandum komanda jau pašā mača sākumā ieguva pārsvaru, ko viesiem izdevās samazināt vien spēles noslēgumā, taču tas netraucēja mājiniekiem svinēt uzvaru ar rezultātu 22:20. Tādējādi Ogres handbolisti pēc sezonas pārtraukuma atkal iekļuvuši labāko triju komandu pulkā, izcīnot bronzu. Pirms divām sezonām ogrēnieši bija Latvijas vicečempionu godā.

Šī abām komandām bija septītā tikšanās reize šosezon, un Ogres komanda guva ceturto panākumu. Jau ziņots, ka pirmajā spēlē ar rezultātu 25:23 uzvarēja Ogre/Miandum, bet otrajā mačā jūrmalnieki bija pārāki ar rezultātu 29:24. Savukārt pirms nedēļas ar 22:20 uzvarēja Ogres klubs.

Abas komandas sērijā par trešo vietu tikās arī pērn, kad jūrmalnieki bija pārāki ar 3-1 un bronzu guva pēc piecu gadu pārtraukuma.

Zīmīgi, ka pēc pusfināla sērijas Jūrmalas Sporta rindās notika ievērojamas pārmaiņas – amatu pameta komandas galvenais treneris Ivars Dumarāns un viņa vietā stājās kādreizējais izlases spēlētājs Jānis Glušaks, kurš treneru korpusam bija pievienojies nesen un bija Dumarāna asistents. Kā vēsta Latvijas Handbola federācija, visticamāk, Glušaks šo amatu ieņems arī nākamajā sezonā.

Regulāro čempionātu abas komandas noslēdza līdzās – jūrmalnieki ieņēma trešo vietu, bet ogrēnieši finišēja ceturtajā pozīcijā. Ceturtdaļfinālā Jūrmalas Sports salīdzinoši viegli divos mačos tika galā ar Vaiņodi, kamēr Ogre/Miandum tikai trijās spēlēs (sērijā 2-1) spēja salauzt ASK/LSPA pretestību. Pusfinālā komandas divos mačos ar 0-2 atzina turnīra galveno favorītu pārākumu – Jūrmalas komanda piekāpās Celtniekam ar 15:22 un 17:24, bet Ogre ar 18:31 un 21:22 atzina Latvijas čempiones Dobeles Tenax pārākumu.