Masjuks negaidīti izcīna piekto vietu Eiropas čempionātā

Latvijas grieķu-romiešu cīkstonis Ņikita Masjuks sestdien negaidīti izcīnīja piekto vietu Rīgā notiekošajā Eiropas čempionātā.

Svarā līdz 66 kilogramiem Masjuks vispirms kvalifikācijas kārtā vispirms ar 8:4 uzvarēja grieķi Vladimiru Matiasu. Pirmā perioda laikā Masjuks atradās vadībā ar 4:0, bet pēc tam grieķim izdevās panākt neizšķirtu. Tomēr otrajā periodā Latvijas pārstāvis nokārtoja sev uzvaru. Savukārt astotdaļfinālā Masjuks ar 3:2 uzvarēja armēni Migranu Arutjunjanu, kurš pērn pasaules čempionātā bija piektais.

Abu cīkstoņu duelis bija ļoti līdzvērtīgs, bet dueļa izskaņā Masjuks nonāca iedzinējos ar 0:2. Tomēr pēc tam tiesneši viņam piešķīra vienu punktu, bet 25 sekundes pirms beigām Latvijas pārvēla pretinieku, kas nodrošināja viņam uzvaru. Savukārt nākamajā cīņā par vietu pusfinālā Masjuks ar 5:4 sīvā duelī uzvarēja bulgāru Konstantīnu Stasu.

Sākumā Latvijas cīkstonis nonāca iedzinējos ar 0:4, taču dueļa izskaņā viņš panāca neizšķirtu un pēc tam arī izcīnīja uzvaru.

Pusfinālā Masjuks tikās ar 2008.gada olimpisko čempionu krievu Islambeku Albijevu, kam bija spiests piekāpties ar 0:4.