Lielvārdes florbolisti apspēlē čempionu Cēsu Lekrings un iekļūst finālā

Par pirmajiem Elvi florbola līgas vīriešiem finālistiem piektdien kļuva Lielvārdes spēlētāji, kuri pusfināla sērijas piektajā mačā ar 7:5 (2:0, 3:2, 2:3) uzvarēja pagājušās sezonas čempionus Cēsu Lekringu, gūstot panākumu arī visā sērijā. Sērijā līdz četrām uzvarām Lielvārde triumfēja ar 4-1.

Šo spēli labāk uzsāka Lielvārdes florbolisti, pirmajā trešdaļā pēc Matīsa Pētera Poļa un Sandra Virsnīša precīzajiem metieniem izvirzoties vadībā ar 2:0. Tiesa, otrajā periodā Lekrings panāca neizšķirtu 2:2, bet trešdaļas pēdējo piecu minūšu laikā Lielvārdes komanda guva trīs vārtus pēc kārtas, kas šai vienībai ļāva izvirzīties drošā vadībā.

Noslēdzošā perioda ievadā Lekrings florbolists Andris Malkavs nerealizēja soda metienu, tomēr pēc Aleksandra Abramova un tā paša Malkava precīzajiem metieniem Cēsu komanda prata samazināt rezultāta starpību līdz minimumam. Taču pagājušās sezonas Latvijas čempioni panākt pretiniekus tā arī nespēja, jo 53.minūtē Gints Klēģers panāca 6:4, bet pāris minūtes vēlāk tikai 16 gadus vecais Pēteris Trekše vēlreiz samazināja deficītu līdz minimumam.

Lielvārdes komanda tomēr guva arī septītos vārtus, kad pēc bijušā šīs vienības spēlētāja Arta Savina kļūdas bumbiņu viesu vārtos 20 sekundes pirms pamatlaika beigām raidīja Toms Akmeņlauks, kurš šajā mačā kopumā izcēlās ar trim vārtiem jeb hat-trick.

Zīmīgi, ka šis bija pirmais mačs šajā sērijā, kurā uzvarētājs tika noskaidrots jau pamatlaikā.

Otrajā Latvijas čempionāta pusfināla sērijā starp Ulbroka/Masters un Mogo-RTU/Rockets komandām rezultāts ir neizšķirts 2-2. Nākamā spēle sestdien notiks Ulbrokā.