Latvijas handbolisti pēc astoņu gadu pārtraukuma izcīna Rīgas domes kausu

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība svētdien pēc astoņu gadu pārtraukuma triumfēja Rīgas domes kausa izcīņas turnīrā.

Izšķirošajā – trešajā – cīņā Latvija cīnījās neizšķirti 22:22 (11:10) ar Igaunijas handbolistiem, taču ar to bija gana, lai nodrošinātu sev uzvaru turnīra kopvērtējumā.

Dueli Latvijas izlase iesāka pārliecinoši, pirmo septiņu minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 4:0. Turpinājumā starp abām komandām aizritēja līdzvērtīga spēkošanās, bet Igaunijai izdevās deficītu samazināt un 32.minūtē izvirzīties jau vadībā ar 12:11. Atlikušo laiku abas komandas cīnījās punkts punktā, bet pēdējās minūtes sākumā Igaunija atradās vadībā ar 22:21. Tiesa, 43 sekundes līdz beigām Elvijs Borodovskis panāca izlīdzinājumu, kas Latvijai pirmo reizi kopš 2006.gada ļāva uzvarēt Rīgas domes kausā.

Latvijas izlases rindās astoņus vārtus iemeta Jānis Pavlovičs, bet piecus pievienoja Raimonds Trifanovs.

Tikmēr trešo vietu turnīrā pirms tam svētdien izcīnīja Itālija, kas ar 29:28 (17:16) pārspēja Somiju, tādejādi tiekot pie savas pirmās uzvaras un trešās vietas Rīgas domes kausa izcīņā.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju kļuva latviešu izcelsmes Igaunijas izlases spēlētājs Andris Celmiņš, par labāko Latvijas izlasē atzina Austri Tuminski, bet rezultatīvākais visā turnīrā ar 20 gūtajiem vārtiem bija Jānis Pavlovičs.