Latvijas handbola izlase Rīgas domes kausā cienīgi piekāpjas spēcīgajai Baltkrievijai

Latvijas handbola izlase tradicionālā Rīgas domes kausa izcīņas pirmajā mačā sestdien ar 26:28 (17:14) cienīgi piekāpās spēcīgajai Baltkrievijas valstsvienībai.

Latvijas izlasē ar pieciem gūtiem vārtiem izcēlās Ingars Dude, bet četras reizes Baltkrievijas izlases vārtsargu pārspēja Austris Tuminskis, Jānis Pavlovičs un Raimonds Trifanovs.

Tikmēr pretinieku komandā ar septiņiem gūtiem vārtiem atzīmējās Sergejs Šilovičs, bet izlases lielākā zvaigzne Sergejs Rutenko nerealizēja nevienu no saviem sešiem metieniem.

Foto

Spēle iesākās ar nelielu Latvijas izlases pārsvaru, mājiniekiem pirmā puslaika nogalē panākot četru vārtu pārsvaru (17:13). Šādu handikapu izdevās noturēt arī pirmās desmit minūtes otrajā puslaikā (19:16), tomēr tad sekoja trīs bezatbildes vārti baltkrievi izpildījumā.

Tomēr latviešiem izdevās apturēt viesu izrāvienu un panākt divu vārtu starpību (22:20), ko gan viesi ātri atspēlēja un pārņēma vadību. Lai gan Latvija divas reizes panāca neizšķirtu, taču baltkrieviem izdevās panākt vienu vārtu pārsvaru. Pusminūti līdz finālsvilpei baltkrievi realizēja septiņu metru soda metienu, nodrošinot uzvaru ar 28:26.

Vēl vienā šī turnīra mačā Krievija ar 31:24 (17:9) uzveica Ēģipti.

Uzvarētāju labā septiņus vārtus guva Timurs Dibirovs, kamēr Ēģiptes valstsvienībā ar tādu pašu sniegumu atzīmējās Ahmeds El-Ahmars.