Latvijas handbola izlase ar dramatisku uzvaru noslēdz pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru

Latvijas vīriešu handbola izlase svētdien noslēdzošajā 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē savā laukumā ar 22:21 (13:10) pārspēja Ukrainu.

Latvijas komandas labā septiņus vārtus guva Dainis Krištopāns, bet piecus pievienoja Austris Tuminskis.

Šo dueli Latvija sāka ļoti pārliecinoši, pirmo 15 minūšu laikā izvirzoties vadībā ar graujošo 10:2. Tomēr pēc tam mačs izlīdzinājās, turklāt arvien sekmīgāk sāka spēlēt ukraiņi, neļaujot mājiniekiem izmantot savas iespējas uzbrukumā un neilgi pirms pārtraukuma pietuvojoties vairs tikai līdz 10:13. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās pirmās 30 minūtes.

Otrā puslaika sākumā Latvija palielināja savu pārsvaru līdz 15:10, taču turpmākajās minūtēs labāk spēle padevās Ukrainas izlasei, kas spēja panākt neizšķirtu (16:16). Līdz pat pašām spēles beigām cīņa turpinājās punkts punktā, bet ukraiņi vadībā izvirzīties nespēja, tikai vairākas reizes panākt neizšķirtu. Cīņas noslēgumā mājinieki bija spiesti spēlēt mazākumā, taču tas neliedza Artim Kurmēnam trīs sekundes pirms beigām gūt uzvaras vārtus.

Ar 11 punktiem sešos mačos Latvija uzvarēja savā atlases turnīra grupā, kamēr Ukrainai bija seši punkti. Grieķija ir pieci punkti piecās cīņās, bet Kipra cietusi piecas neveiksmes.

Grupu turnīra pirmajā aplī Latvijas izlase izbraukumā uzveica Ukrainu ar 23:18. Pirms turnīra ukraiņus uzskatīja par Latvijas komandas galvenajiem konkurentiem.

Kā zināms, Latvijas izlase trešdien izbraukumā nepārliecinošā mačā nospēlēja neizšķirti 23:23 pret Grieķiju, tomēr ar to bija pietiekami, lai priekšlaicīgi nodrošinātu vietu izslēgšanas spēlēs.

Pirms tam grieķus pirmajā aplī Dobelē izdevās uzveikt ar 31:22, bet pagājušajā nedēļā Latvijas sportisti divas reizes pārspēja Kipru – ar 34:17 savā laukumā un ar 28:20 viesos.