Latvijas florbolistes pieveic Vāciju un izcīna piekto vietu Pasaules čempionātā

Latvijas sieviešu florbola izlase, pateicoties Diānas Isjominas četriem gūtiem vārtiem, sestdien izcīnīja piekto vietu Somijā notiekošajā pasaules čempionātā. Cīņā par piekto vietu Latvija ar 5:2 (1:1, 2:1, 2:0) pārspēja Vāciju. Līdz ar to Latvijas komanda piekto vietu izcīnīja otro pasaules čempionātu pēc kārtas, jo valstsvienība to pašu paveica arī 2013.gadā. Cīņā par piekto vietu Latvijas izlases labā četrus vārtus guva Isjomina, bet reizi izcēlās Ieva Priede.

Lai gan tieši Vācija devītajā minūtē atklāja spēles rezultātu, Isjomina pirmās trešdaļas beigās un otrās sākumā guva trīs vārtus pēc kārtas un panāca 3:1. Mača 34.minūtē vācietes samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet nepilnas desmit minūtes līdz pamatlaika beigām Priede panāca jau 4:2. Lai gan Vācija centās atspēlēties, tai tas neizdevās, turklāt pēdējā minūtē Isjomina bumbiņu raidīja jau tukšos vārtos.

Abas izlases savā starpā tikās jau apakšgrupu turnīrā, cīņai noslēdzoties neizšķirti 3:3. Latvijas sieviešu florbola izlase jau desmito reizi desmit pasaules čempionātos sasniegusi labāko astotnieku, bet pirmajā četriniekā tai līdz šim izdevies iekļūt tikai reizi, kad 2007.gadā gan ceturtdaļfināls nemaz netika izspēlēts. Savukārt piektajā vietā Latvija bija aizpērn un arī 2005.gadā.