Latvijas florbolistes piekāpjas Šveices valstsvienībai un cīnīsies par 5.-8. vietu

Latvijas sieviešu florbola izlase pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā ar rezultātu 2:9 (0:3, 0:4, 2:2) piekāpās spēcīgajai Šveicei. Latvijas izlasei vārtus iemeta Lība Daija Mikova un Evelīna Garbare. Latvijas nākamā pretiniece, visticamāk, būs Slovākija, kas astotdaļfinālā ar 4:2 uzveica Norvēģiju.

Mačs Latvijas izlasei sākās neveiksmīgi, un jau pēc 36 sekundēm tika ielaisti pirmie vārti. Kaut arī Latvijas florbolistes ik pa laikam veica vairākus uzbrukumus pretinieku vārtiem, pēc pirmajām divām trešdaļām viņas bija nokļuvušas iedzinējos jau ar 0:7.

Trešās trešdaļas ievadā arī Latvijai beidzot izdevās izcelties, kad pēc lieliskas Līgas Garklāvas piespēles Mikovai atlika bumbiņu ieraidīt praktiski tukšos vārtos, bet perioda vidū vēl vienus vārtus atguva Garbare, kura, spēlējot vairākumā, bija precīza gandrīz no centra. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukta Garbare.

Tagad Latvijas izlasei gaidāma atpūtas diena, bet piektdien tā pusfinālā par 5.-8.vietu sacentīsies ar spēcīgās Zviedrijas un Slovākijas dueļa zaudētājām.

Čempionāta ievadā Latvijas florbolistes sestdien ar rezultātu 2:15 kapitulēja spēlē ar spēcīgo Čehijas valstsvienību, svētdien latvietes nenosargāja trīs vārtu pārsvaru un nospēlēja neizšķirti 3:3 ar Vāciju, bet pirmdien grupas noslēdzošajā spēlē Latvija ar 0:7 cienīgi piekāpās iepriekšējos četros pasaules čempionātos uzvarējušajai Zviedrijai un, pateicoties labākai vārtu attiecībai, guva trešo vietu apakšgrupā. Tikmēr otrdien notikušajā astotdaļfinālā Latvija ar 10:3 pārliecinoši apspēlēja Austrāliju.

Savukārt Šveice apakšgrupā ar 12:3 pieveica Poliju, ar 9:1 pieveica Norvēģiju un ar 4:6 piekāpās Somijai, tāpēc astotdaļfinālā tai nebija jāpiedalās.

Latvijas nākamā pretiniece, visticamāk, būs Slovākija, kas astotdaļfinālā ar 4:2 uzveica Norvēģiju. Vēl citos astotdaļfināla pāros Vācija pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 apspēlēja Dāniju, bet Polija ar 4:1 pieveica Krieviju.