Latvija florbolistes PČ 1/8 finālā spēlēs ar Austrāliju

Latvijas sieviešu florbola izlase Pasaules čempionāta 1/8 finālā otrdien 9:30 no rīta spēlēs ar Austrāliju. Spēli tiešraidē pārraidīs kanāls Viasat Sport Baltic un portāls Skaties.lv.

Latvija PČ B grupā izcīnīja trešo vietu, kas kļuva zināms pēc Čehijas uzvaras pār Vāciju ar 9:1. Latvijai šajā mačā bija nepieciešama čehiešu uzvara ar vismaz sešu vārtu pārsvaru.

Aizvadītajā cīņā pēc pirmās trešdaļas rezultāts bija tikai 1:0. Otrās trešdaļas pirmajās 12 minūtēs čehietes palielināja vadību līdz 5:1, bet trešajā trešdaļā uzvaru noformēja ar Latvijai nepieciešamo pārsvaru.

Līdz ar to B apakšgrupā triumfēja Zviedrija, otro vietu ieguva Čehija, bet trešā palika Latvija. Zviedrija un Čehija automātiski kvalificējās ceturtdaļfinālam, Latvija otrdien astotdaļfinālā sacentīsies ar C apakšgrupas otrās vietu guvušo Austrāliju, bet Vācija spēkosies ar C grupas uzvarētāju Dāniju.

Latvijas sieviešu florbola izlase pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra noslēdzošajā spēlē pirmdien ar rezultātu 0:7 cienīgi piekāpās Zviedrijai, izcīnot trešo vietu apakšgrupā un iegūstot potenciāli vieglāku pretinieku astotdaļfinālā. Latvijas izlasē lielisku maču aizvadīja vārtsardze Lauma Višņevska, kura arī tika nosaukta par labāko spēlētāju komandā.

C grupā otrās vietas liktenis izšķīrās pirmdien notikušajā noslēdzošajā mačā, kurā Austrālija grūtā cīņā ar 8:6 (1:1, 2:2, 5:3) pārspēja Japānu. Noslēgumā trīs komandas trijās spēlēs izcīnīja pa diviem punktiem un tieši Austrālija, pateicoties labākiem rādītājiem savstarpējās spēlēs, ieņēma otro vietu apakšgrupā, apsteidzot Singapūru un Japānu.