Latviešu sportiste Grigorjeva sasniedz pusfinālu Rīgā notiekošajā Eiropas čempionātā

Viena no sacensību favorītēm Latvijas cīkstone Anastasija Grigorjeva otrdien ar divām uzvarām sāka Rīgā notiekošo Eiropas čempionātu cīņā, sasniedzot pusfinālu. Svara kategorijā līdz 63 kilogramiem Grigorjeva pirmajā duelī ar 11:2 uzvarēja Kristu Tundi Inči no Rumānijas.

Grigorjevai jau pirmajā minūtē izdevās pretinieci izgrūst no paklāja, vēlāk sanāca arī veiksmīgs metiens un pēc puslaika viņa bija drošā vadībā ar 7:1. Otrajā cīņas daļā Latvijas sportistei izdevās droši noturēt uzvaru, kaut arī viņa kļuva pasīvāka. Savukārt ceturtdaļfinālā trīskārtējā Eiropas čempione Grigorjeva ar 11:0 pārliecinoši pārspēja vācieti Nadīni Veinaugu.

Kaut cīņa sākās piesardzīgi, vāciete pirmajā cīņas daļā saņēma vairākas piezīmes un pēc puslaika Grigorjeva bija vadībā ar 4:0. Pretiniecei tā arī neizdevās iegūt kaut punktu un 40 sekundes pirms cīņas beigām divkārtējā Latvijas labākā sportiste izgrūda pretinieci no paklāja, nopelnot noslēdzošos divus punktus un triumfējot ar 11:0.

Pusfinālā Grigorjevas pretiniece būs ungāriete Marianna Sastina, kura pērnvasar uzvarēja pirmajās Eiropas spēlēs, startējot svarā līdz 60 kilogramiem.

Grigorjeva pirmo reizi Eiropas čempionātā uzvarēja pirms sešiem gadiem, bet pēc tam šo panākumu atkārtoja arī 2013. un 2014.gadā, kad abas reizes gada nogalē tika atzīta arī par Latvijas labāko sportisti. Pērn viņa Eiropas čempionātā, kas reizē bija arī pirmās Eiropas spēles, palika trešā, bet pasaules čempionātā ieņēma piekto vietu, tiekot pie Riodežaneiro olimpiskās ceļazīmes. Savukārt 2014.gadā daugavpiliete izcīnīja pasaules čempionāta bronzu, bet 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs viņa bija devītā.