Gulbim pēc zaudējuma French Open 2. kārtā ATP rangā gaidāms kritums uz devīto desmitu

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Francijas atklātā čempionāta otrās kārtas mačā ar 3-6, 6-3, 5-7, 3-6 piekāpās mājiniekam Nikolā Maī. Līdz ar to Gulbis neaizstāvēja lielāko daļu no pērn nopelnītajiem punktiem, kas nozīmē, ka viņam pasaules rangā gaidāms kritums par aptuveni 60 pozīcijām uz devīto desmitu.

Maču Gulbis sāka ļoti pārliecinoši, pirmajos divos geimos neļaujot Maī uzvarēt nevienā izspēlē. Tomēr francūzis iespēlējās, nākamajos trijos geimos jau pats zaudējot tikai vienā izspēlē. Kaut sestajā geimā Gulbis vēl noturēja savu servi, astotajā geimā Maī vēlreiz to lauza un uzvarēja pirmajā setā ar 6-3.

Arī otrais sets Gulbim sākās grūti – pirmajā geimā viņam nācās aizstāvēt breikbumbu, bet otrajā geimā Maī pie savas serves uzvarēja sausā. Turpinājumā latvietis ļoti pārliecinoši servēja, bet, ja Maī izdevās uzņemt Gulbja servi, garākās izspēlēs bieži vien pārāks bija tieši mājinieks. Astotajā geimā beidzot Gulbim izdevās ieķerties Maī servē un viņš izmantoja breikbumbu, bet vēl pēc brīža noslēdza otro setu savā labā ar 6-3.

Trešais sets sākās ļoti saspringti, jo pirmais geims pie Maī serves ilga vairāk nekā 16 minūtes. Tomēr Gulbis neizmantoja nevienu no sešām breikbumbām, un tieši Maī pielika tam punktu. Trešajā geimā gan Gulbim izdevās atkal lauzt pretinieka servi, iegūstot vadību, tiesa, jau nākamajā geimā arī Maī lauza servi, panākot izlīdzinājumu 2-2. Zīmīgi, ka jau tobrīd trešais sets bija ildzis tikpat ilgi kā pirmie divi seti – 37 minūtes.

Kaut Gulbis bija tuvu savas serves zaudēšanai arī sestajā geimā, viņam izdevās noturēties, bet pēc tam latvietis jau pats izmantoja iegūto breikbumbu devītajā geimā, panākot 5-4. Izservēt setu gan latvietim neizdevās, jo desmitajā geimā viņš zaudēja pirmajās trijās izspēlēs. Kaut pēc tam divas breikbumbas tika atspēlētas, trešo Maī izmantoja un atkal panāca 5-5. Pēc šīs epizodes Gulbis salauza raketi un saņēma brīdinājumu no tiesneša. Seta izskaņā Gulbis pie Maī serves zaudēja geimu pārliecinoši, bet pēc tam savas serves geimā pieļāva divas dubultkļūdas un zaudēja arī to, ciešot neveiksmi trešajā setā, kas ilga 71 minūti, ar 5-7.

Ceturtajā setā Gulbis otrajā geimā aizstāvēja trīs breikbumbas, tomēr ceturto no tām Maī izmantoja, drīz vien latvietim nokļūstot iedzinējos ar 0-3. Turpinājumā Gulbim mača gaitā vairs ieķerties neizdevās un nācās ciest sāpīgu zaudējumu.