Gulbis sezonas pirmajā pusfinālā piekāpjas amerikānim Džonsonam

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Vīnes ATP World Tour 500 sērijas turnīra pusfināla spēlē sestdien ar rezultātu 3-6, 6-7 (4:7) piekāpās amerikāņu tenisistam Stīvam Džonsonam. Visa mača gaitā Džonsons darbojās daudz pārliecinošāk un pirmoreiz karjerā iekļuva ATP sacensību finālā.

Kaut pirmajā geimā Džonsonam pie savas serves radās grūtības, otrajā viņš jau lauza Gulbja servi un drīz vien bija vadībā ar 3-0, bet pēc tam noveda setu līdz uzvarai. Otrajā setā latvietis savu servi zaudēja trešajā geimā, tomēr astotajā geimā Džonsons slikti izpildīja pirmo servi, Gulbis ieguva pirmo breikbumbu mačā un panāca izlīdzinājumu 4-4. Turpinājumā servētāji atkal darbojās pārliecinoši, tāpēc otrā seta uzvarētāju nācās noskaidrot taibreikā.

Tajā pirmos trīs punktus guva Džonsons, bet Gulbis ātri panāca izlīdzinājumu 3:3. Turpinājumā atkal trijās izspēlēs pēc kārtas uzvarēja Džonsons, pusotru stundu ilgušo dueli noslēdzot ar otro mačbumbu.

Gulbis patlaban atrodas ATP ranga 117.pozīcijā, kamēr Džonsons ierindojas 47.vietā.

Gulbis Vīnes turnīra pirmo kārtu pārvarēja pirmdien, kad grūtā cīņā ar 6-3, 2-6, 6-3 pieveica pasaules ranga sestajā simtā esošo mazpazīstamo austrieti Lukasu Mīdleru un pārtrauca sešu zaudējumu sēriju, bet otrajā kārtā trešdien ar 6-4, 4-6, 6-4 pieveica ar trešo numuru izlikto amerikāni Džonu Isneru, kurš ir ATP ranga 13.vietā, tādejādi sasniedzot sacensību ceturtdaļfinālu.

Savukārt ceturtdaļfinālā Latvijas labākais tenisists piektdien ar 7-6 (7:4), 7-6 (7:5) pieveica pieredzējušo horvātu Ivo Karloviču, kurš ir pasaules rekordists netveramajās servēs, bet pasaules rangā šobrīd ieņem 20.vietu.

Pateicoties uzvarai ceturtdaļfinālā, Gulbis pirmoreiz šogad bija sasniedzis kāda turnīra pusfinālu un pasaules rangā nākamajā nedēļā pakāpsies par vairāk nekā 30 vietām.