Gulbis savainojuma dēļ nepabeidz maču un izstājas no Ķīnas ATP turnīra

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis pirmdien nepabeidza Ķīnas pilsētā Šeņdžeņā notiekošā ATP World Tour 250 sērijas turnīra pirmās kārtas maču. Gulbis no turpmākas cīņas ar austrālieti Džonu Milmenu izstājās pie sev nelabvēlīga rezultāta 6-7 (7:9), 0-2.

Ja pirmo savas serves geimu Gulbis uzvarēja sausā, nākamajā jau zaudēja punktu un nokļuva iedzinējos ar 1-3. Tomēr uzreiz nākamajā geimā latvietis tika pie divām breikbumbām. Pirmo no tām Milmens atspēlēja ar netveramo servi, bet otro izsita ārpus laukuma, kas ļāva Gulbim atgūt breika deficītu un pietuvoties līdz 2-3.

Turpinoties līdzīgai spēlei, astotajā geimā Gulbis nenoturēja vairāku izspēļu pārsvaru, un Milmens tika pie vienas breikbumbas, ko gan neizmantoja, bet devītajā geimā jau uzreiz vairākas breika iespējas bija latvietim. Neizmantojot pirmās divas breikbumbas, Gulbis salauza savu raketi, tomēr trešo breika iespēju ar jaunu raketi izmantoja un pārņēma vadību ar 5-4. Tiesa, desmitajā geimā Gulbis nespēja izservēt maču, zaudējot savu servi, un rezultāts kļuva 5-5.

Setam pagarinoties, nākamajā geimā pie savas serves Milmens jau bija droši pārāks, bet 12.geimā ļoti grūtā cīņā tomēr Gulbis savu servi noturēja, rezultātam kļūstot 6-6. Taibreikā servētāji uzvarēja pirmajās piecās izspēlēs, bet pirmais pie pretinieka serves sekmīgs bija Milmens, izvirzoties priekšā ar 4:2. Austrālietis panāca arī 6:4, tomēr Gulbim abas setbumbas izdevās atspēlēt. Turpinājumā latvietis atspēlēja vēl vienu setbumbu, bet ceturto Milmens izmantoja un svinēja uzvaru pirmajā setā.

Otrajā setā Gulbis jau pirmajā geimā zaudēja savu servi, tomēr otrajā vēl cīnījās un ieguva vienu breikbumbu. Tomēr, neizmantojot to, latvietis uzreiz pavēstīja, ka spēli traumas dēļ neturpinās.