Gulbis pārvar Roterdamas ATP World Tour 500 sērijas tenisa kvalifikācijas pirmo kārtu

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis sestdien pārvarēja Nīderlandē notiekošā Roterdamas ATP World Tour 500 sērijas turnīra kvalifikācijas pirmo kārtu.

Atlases pirmajā kārtā ar ceturto numuru izliktais Gulbis, kurš ATP rangā atrodas 82.vietā, ar 4-6, 6-2, 7-6 (7:3) apspēlēja francūzi Eduāru Rožē-Vaselinu, kurš pasaules rangā ieņem 136.vietu.Pirmā seta pirmajos sešos geimos sportisti uzvarēja katrs pie savas serves, rezultātam kļūstot 3-3. Turpinājumā Rožē-Vaselins lauza Gulbja servi, kā arī uzvarēja nākamajā geimā, panākot jau 5-3 savā labā. Līdz seta beigām Gulbis vienu punktu atguva, taču izglābties no zaudējuma pirmajā spēles nogrieznī neizdevās. Otrā seta pirmajos piecos geimos scenārijs bija līdzīgs – tenisisti guva punktus pie savas serves. Pēc pieciem geimiem rezultāts bija 3-2 Gulbja labā. Tiesa, atlikušajos geimos francūzis pie punktiem netika, jo Gulbis ne tikai uzvarēja pie savas serves, bet arī divreiz lauza pretinieka servi, setā uzvarot ar 6-2.

Sīvāka cīņa izvērtās noslēdzošajā, trešajā, setā. Pēc desmit geimiem rezultāts bija neizšķirts 5-5. Turpinājumā Gulbis guva punktu un izvirzījās vadībā ar 6-5, bet jau nākamajā geimā bija iespēja izcīnīt uzvaru ne tikai setā, bet arī visā mačā, taču latvietim neizdevās realizēt divas mačbumbas un lauzt Rožē-Vaselina servi, rezultātam kļūstot neizšķirtam 6-6. Lai noteiktu uzvarētāju bija nepieciešams taibreiks, kurā veiksmīgāks bija tieši Latvijas tenisists. Tajā viņš ātri nokļuva vadībā ar 4-1, bet nākamajās izspēlēs guva atlikušos punktus, svinot panākumu ar 7:3.

Gulbis Monpeljē turnīrā nopelnīja 20 ATP ranga punktus. Tiesa, līdz pat martam latvietim ATP ranga punkti nav jāaizstāv.