Gulbis cieš neveiksmi Madrides Masters pirmajā mačā

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis cietis zaudējumu Spānijā notiekošā Madrides ATP Masters 1000 sērijas turnīra pirmās kārtas mačā. Latvijas sportists ar rezultātu 6-3, 1-6, 5-7 piekāpās Beļģijas pārstāvim Dāvidam Gofēnam.

Maču abi tenisisti iesāka līdzvērtīgā cīņā, taču pirmajam servi izdevās lauzt Gulbim, pirmā seta sestajā geimā panākot 4-2. Viena breika pārsvaru latvietim izdevās noturēt, kas pirmo setu ļāva uzvarēt ar 6-3.

Ļoti neveiksmīgs Gulbim izvērtās otrais sets, savu servi zaudējot jau otrajā geimā un vēlāk nonākot iedzinējos ar 0-3. Vēlreiz Latvijas labākais tenisists savu servi zaudēja sestajā geimā un turpinājumā piekāpās arī setā ar 1-6.

Līdz ar to uzvarētājs šajā duelī bija jānoskaidro izšķirošajā – trešajā – setā. Šķietamu lūzumu trešajā geimā izdevās panākt Gofēnam, kurš lauza Gulbja servi, taču latvietis nākamajā geimā atbildēja ar to pašu, tādējādi panākot līdzsvaru 2-2. Abi tenisisti turpināja līdzvērtīgu spēkošanos līdz pat seta beigām, bet 11. geimā beļģis vēlreiz lauza Latvijas sportista servi, panākot 6-5 un nonākot vairs tikai viena uzvarēta geima attālumā no triumfa mačā. Šo priekšrocību Gofēns arī izmantoja un grūtā mačā izcīnīja uzvaru. Gulbis šajā turnīrā tika pie desmit ATP ranga punktiem.

Gulbis ATP rangā šobrīd ieņem 20.vietu, bet Gofēns ir tieši vienu pozīciju aiz viņa.

Iepriekš abi tenisisti savā starpā bija mērojušies spēkiem tikai vienu reizi, kad Latvijas tenisists otrās kārtas mačā bija pārāks ar rezultātu 6-1, 3-6, 7-6 (7:5). Gulbis šīs sezonas ievadā 11 spēlēs piedzīvojis desmit zaudējumus.