Gulbim uzvara prestižā ATP Masters 1000 turnīra pirmajā kārtā

Tenisists Ernests Gulbis izcīnījis grūtu uzvaru Monreālas notiekošajā ATP Masters 1000 sērijas vienspēļu pamatturnīra pirmajā kārtā, tādējādi  pirmo reizi šosezon izcīnot trīs uzvaras pēc kārtas. Latvietis sacensību pirmajā mačā ar 3-6, 7-6 (10:8), 6-1 pārspēja treniņbiedru Dominiku Tīmu.

Gulbis maču uzsāka ļoti apņēmīgi veiksmīgi nospēlējot pie savas serves, bet arī “atņemot” pretinieka servi, iegūstot 2-0 vadību. Tomēr austrietis nepadevās un sāka ļoti agresīvi spēlēt, kas deva rezultātu -pieci uzvarēti geimi pēc kārtas! Rezultāts 5-2 Tīma labā. Astotajā geimā, Gulbim servējot, latvietis tomēr tika pie punkta (3-5), taču jau nākamajā geimā Tīms veiksmīgi nospēlēja pie savas serves un uzvarēja pirmo setu ar 6-3.

Otrais sets ritēja punkts punktā, jo abi sportisti ļoti aukstasinīgi realizēja savas serves. Lai noskaidrotu uzvarētāju šajā setā bija nepieciešams izspēlēt taibreiku. Tajā vispirms ar 3-1 vadībā nonāca austrietis, taču pēc dažām izspēlēm rezultāts jau bija 5-4 Gulbja labā. Turpinājumā Latvijas tenisistam izdevās tikt pie divām setbumbām, taču tās nerealizēja. Tieši pretēji, uzreiz pēc tam Gulbis divreiz zaudēja pie savas serves, nonākot iedzinējos ar 6-7, tādējādi ļaujot Tīmam tikt pie mačbumbas. Nākamajās izspēlēs cīņa atkal ritēja punkts punktā, Tīmam nerealizējot vēl vienu mačbumbu, līdz uzvaru taibreikā ar 10:8 izcīnīja Gulbis.

Pēdējā setā Tīms savu vienīgo punktu nopelnīja pirmajā geimā, kad arī nonāca vadībā ar 1-0. Tiesa, jau nākamajos sešos geimos veiksmīgāks bija Gulbis, kurš, trīs reizes uzvarot pie savas serves un trīs reizes pārspējot Tīmu pie viņa serves un guva panākumu setā ar 6-1, izcīnot uzvaru arī visā mačā.

Kvalifikācijas pārvarēšana un pamatturnīra otrās kārtas sasniegšana Gulbim devusi 70 ATP ranga punktus. Nākamo cīņu latvietis aizvadīs pret čehu Lukāšu Rosolu, pret kuru zaudēja šī gada Vimbldonas čempionātā. ATP rangā Gulbis pašlaik ieņem 87.vietu, bet Tīms ierindojas 18.pozīcijā.

Gulbis šīs sezonas 25 spēlēs ticis vien pie astoņām uzvarām. Kāda ATP turnīra kvalifikācijā viņš piedalījās pirmoreiz kopš 2013.gada Romas Masters 1000 turnīra.