Gulbim pārliecinoša uzvara ATP Zviedrijas turnīra pirmajā kārtā, Ostapenko un Sevastovai neveiksmes

Pārliecinošu uzvaru Zviedrijā notiekošā Bostades ATP World Tour 250 turnīra pirmajā kārtā izcīnījis Latvijas tenisists Ernests Gulbis, savukārt zaudējumus WTA turnīru pirmajās kārtās piedzīvojušas mūsu tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova.

Ernests Gulbis pirmās kārtas mačā tikās ar ATP ranga 77. raketi Marselu Ilhanu ar kuru spēlēja pirmo reizi karjerā. Sīva spēle izpalika, jo latvietis burtiski sarāva gabalos pretinieku un ar 6-2, 6-0 izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā.

Latvijas tenisists pirmajā setā pārliecinoši triumfēja ar 6-2, turklāt spēli sāka ar diviem “breikiem” un lika turku tenisistam nervozēt. Otrajā setā Gulbis bija neapturams, neļaujot pretiniekam uzvarēt nevienu geimu! Pārliecinošs panākums divos setos – 6-2 un 6-0. Turnīra otrajā kārtā Gulbis spēlēs ar francūzi Polu-Anrī Matjē, kurš sekmīgi pārvarēja kvalifikācijas kārtu.

Šis turnīrs Gulbim ir ļoti svarīgs, lai atgūtu vietu ATP rangā labāko tenisistu vidū. Milzīgu kritienu rangā Gulbis piedzīvoja pēc Francijas atklātā čempionāta, kad, nespējot nosargāt pērn iegūtos punktus, no 29. vietas noslīdēja uz 87. pozīciju.

Savukārt graujošu neveiksmi cietusi jaunā un talantīgā Aļona Ostapenko, kas Stambulas WTA International pamatturnīra pirmajā kārtā ar 2-6 un 0:6 atzina beļģu sportistes Kirstenas Flipkensas pārākumu.

Mačs Ostapenko sākās visai neveiksmīgi, kad tika pazaudēta sava serve un svarīgi geimi. Latvietei nācās atzīt beļģietes meistarību ar 2-6. Otrajā setā neveiksmju sērija turpinājās, turklāt mūsu sportistei neizdevās uzvarēt nevienu geimu. Graujošs zaudējums ar 2-6, 0-6. Tomēr par pamatturnīra sasniegšanu sportiste nopelnīja 19 WTA ranga punktus.

Ostapenko pirmo reizi karjerā kvalificējās WTA pamatturnīram, to izdarot ar piekto mēģinājumu. Pirmajās reizēs latviešu tenisiste piedzīvoja neveiksmes, bet reizi tenisistei piešķīra Wild Card. WTA ranga 131. vietas īpašniece Ostapenko Stambulas sacensību pieveica Ukrainas pārstāvi Nadju Kičenoku un pēc tam tika galā ar turcieti Melisu Sezeru, kas rangā atrodama vien 473. vietā.

Arī otra Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova piedzīvojusi neveiksmi. Austrijā notiekošā Bādgašteinas WTA International turnīra pirmajā kārtā ļoti sīvā cīņā latviete ar 4-6, 6-4, 1-6 atzina talantīgās austrāliešu tenisistes Samantas Stosuras pārākumu.

Sevastova maču iesāka ļoti labi, jau pirmajā geimā laužot Stosuras servi, bet pēc tam izvirzoties vadībā ar 2-0. Latvijas tenisiste tika pie trim breikbumbām arī trešajā geimā, taču nevienu no tām viņa neizmantoja. Austrālijas sportiste centās viena breika deficītu atspēlēt, un tas viņai izdevās astotajā geimā, tādejādi izlīdzinot rezultātu 4-4, bet pēc tam viņa uzvarēja arī nākamos divus geimus un triumfēja visā setā.

Otrajā setā Sevastova, guvusi pārliecību par saviem spēkiem, pārsteidza austrālieti un sīvā cīņā ar 6-4 pieveica pretinieci. Tomēr izšķirošajā trešajā setā Stosura latvietei neatstāja nekādas cerības, ļaudama uzvarēt tikai vienu geimu. Sevastovai sāpīgs zaudējums ar 4-6, 6-4, 1-6.

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? šodien 09:03