Grigorjeva triumfē dramatiskā Eiropas čempionāta titula cīņā

Divkārtējā Latvijas labākā sportiste Anastasija Grigorjeva otrdien dramatiskā cīņā triumfēja Rīgā notiekošajā Eiropas čempionātā cīņas sportā. Līdz ar to Grigorjeva kļuva par četrkārtēju Eiropas čempioni.

Grigorjeva svara kategorijā līdz 63 kilogramiem finālmačā pieveica ukrainieti Jūliju Tkaču, turklāt titula ieguvēja noskaidrojās vien pēc video atkārtojuma noskatīšanās pēdējā sekundē.

Cīņa sākās piesardzīgi un taktiski, bet pēc pusotras minūtes Grigorjeva veica pirmo pārmetienu un ieguva vadību ar 2:0. Tieši ar šādu rezultātu arī noslēdzās pirmais periods.

Otrajā periodā ukrainiete centās biežāk uzbrukt un spriedze palielinājās. Vienu punktu viņa atguva, bet 11 sekundes pirms beigām panāca arī otro punktu. Savukārt par neapmierinātu ukrainietes protestu Grigorjeva atguva vadību ar 3:2.

Atlikušajās desmit sekundēs Tkačai izdevās veikt izšķirošo uzbrukumu, tomēr tiesneši to neieskaitīja divu punktu apmērā un uzvara tika piešķirta mājinieku favorītei.

Grigorjeva iepriekš Eiropas čempionātā uzvarējusi 2010., 2013. un 2014.gadā, turklāt pēc iepriekšējiem diviem panākumiem viņa arī tika nosaukta par Latvijas labāko sportisti. Pērn viņa Eiropas čempionātā, kas reizē bija arī pirmās Eiropas spēles, palika trešā, bet pasaules čempionātā ieņēma piekto vietu, tiekot pie Riodežaneiro olimpiskās ceļazīmes. Savukārt 2014.gadā daugavpiliete izcīnīja pasaules čempionāta bronzu, bet 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs viņa bija devītā.

Pērn Grigorjeva šķīrās no sava ilggadējā trenera Sergeja Kursīša, bet gada otrajā pusē sāka sadarbību ar igauņu speciālistu Ahto Rasku, tāpēc tagad pārsvarā trenējas Somijā.

Kā zināms, lai tiktu līdz finālam, Grigorjeva otrdien guva trīs ļoti drošas uzvaras – ar 11:2 uzvarēja Kristu Tundi Inči no Rumānijas, ar 11:0 pārspēja vācieti Nadīni Veinaugu un ar 10:0 pieveica ungārieti Mariannu Sastinu, kura pērnvasar uzvarēja pirmajās Eiropas spēlēs, startējot svarā līdz 60 kilogramiem.