Grigorjeva izcīna pirmo medaļu Latvijai Eiropas spēlēs

Pēdējo divu gadu Latvijas labākā sportiste Anastasija Grigorjeva izcīnījusi pirmo medaļu – bronzu – Latvijai Eiropas spēļu vēsturē. Grigorjeva cīņā par trešo vietu ar 3:1 pārspēja Zviedrijas sportisti Hennu Jūhansoni. Pirmajā raundā punktu nopelnīja tikai Zviedrijas cīkstone, savukārt jau nākamajā cīņas daļā trīs punktus izcīnīja Grigorjeva, kas mača izskaņā arī svinēja uzvaru.

Tā kā sacensības Eiropas spēlēs bija arī Eiropas čempionāts, šī ir piektā medaļa, ko Grigorjeva izcīnījusi kontinenta sacensībās. Iepriekš tā trīs reizes kļuvusi par čempioni, bet vienreiz izcīnījusi sudraba medaļu. Grigorjeva sacensības ar drošu uzvaru sāka vēsturē pirmās Eiropas spēļu sacensības cīņas sportā, tomēr pēc tam piedzīvoja zaudējumu ceturtdaļfinālā.

Svara kategorijas līdz 63 kilogramiem astotdaļfināla duelī Grigorjeva pārliecinoši uzveica Bulgārijas pārstāvi Elīnu Vasevu. Pirmajā pusotrā minūtē Grigorjeva veica divus rezultatīvus metienus. Kaut pašā pirmā perioda izskaņā Vaseva divus punktus atguva, cīņas vidū rezultāts bija 6:2 Latvijas sportistes labā.

Kaut otrajā cīņas daļā Vaseva centās aktīvi uzbrukt, visus viņas centienus Grigorjeva apturēja, vēl trīs reizes iegūstot punktus un noslēdzot dueli ar 12:2 savā labā. Aptuveni pusstundu vēlāk Grigorjeva ceturtdaļfinālā spēkojās ar krievieti Valēriju Lazinsku.

Šī cīņa sākās mierīgi, un pēc pusotras minūtes katra no sportistēm bija nopelnījusi pa brīdinājumam. Kaut cīņa kļuva aktīvāka, krieviete nopelnīja vēl vienu brīdinājumu, ko Grigorjeva izmantoja, izvirzoties vadībā ar 1:0. Savukārt pirmā perioda pēdējā sekundē Latvijas sportiste tam pievienoja vēl divus punktus.

Otrā perioda sākuma daļā Lazinska divus punktus atspēlēja, bet minūti pirms cīņas beigām jau izvirzījās vadībā ar 4:3. Pēdējos uzbrukumos Grigorjeva bija ļoti aktīva, tomēr piedzīvoja neveiksmi.