Latvijas handbola izlase tradicionālā Rīgas domes kausa izcīņas otrajā mačā svētdien ar 29:24 (11:10) diezgan droši pieveica vairākkārtējo Āfrikas čempioni Ēģiptes valstsvienību.

Latvijas komandas labā septiņus vārtus guva valstsvienības līderis Dainis Krištopāns, kamēr sešus pievienoja Raimonds Trifanovs. Šo maču veiksmīgāk iesāka Ēģipte, izvirzoties vadībā ar 4:2, taču turpinājumā abas vienības cīnījās punkts punktā, bet pirmo puslaiku ar vienu vārtu pārsvaru noslēdza Latvija, kad pēdējā sekundē 11:10 panāca Krištopāns.

Foto

Savukārt otro puslaiku Latvija iesāka lieliski, neļaujot pretiniekiem gūt vārtus gandrīz septiņas minūtes un pašiem izvirzoties vadībā ar 17:10. Turpinājumā gan ēģiptieši atguvās un spēja atslēgt mājinieku vārtus, bet lauzt cīņas gaitu viņi nespēja. Pēdējās minūtēs Ēģipte bija četru piecu vārtu attālumā, taču līdz bīstamākam attālumam nepietuvojās, jo Latvija sekmīgi cīnījās uzbrukumā un aizsardzībā, kas ļāva nodrošināt panākumu.

Pirms tam svētdien pie otrās uzvaras turnīrā tika Krievija, kas ar 34:24 (17:13) pārspēja Baltkrieviju. Kā zināms, latvieši turnīru iesāka ar cienīgu zaudējumu 26:28 spēcīgajai Baltkrievijai, bet Ēģipte ar 24:31 piekāpās Krievijai.

Līdz ar to pēc divām kārtām četri punkti ir Krievijas kontā, kamēr par diviem ir Latvijai un Baltkrievijai. Ēģiptei punktu pagaidām nav.

Turnīra noslēdzošajā mačā Latvija pirmdien plkst.10 tiksies ar Krieviju. Visas trīs Latvijas pretinieces šī gada sākumā piedalījās pasaules čempionātā.