FOTO: Latviešu spēkavīrs Dainis Zāģeris Olainē pārspēj pasaules stiprākos vīrus

0 komentāri

Starptautiskajā spēkavīru čempionāta posmā Latvijā startēja tādi pasaules līmeņa spēkavīri kā Kšištofs Radzikovskis no Polijas, Vids Blekaitis no Lietuvas, Alekss Mūnens no Nīderlandes un citi. Latviju šoreiz pārstāvēja Dainis Zāģeris, Oskars Martužans, Didzis Zariņš un Aivars Šmaukstelis.

Pārspējot savus konkurentus, par Strongman Champions League Latvijas posma uzvarētāju kļuva Dainis Zāģeris, otrajā vietā atstājot Oskaru Martužanu, bet trešo punktu summu savāca polis Kšištofs Radzikovskis, kuram izdevās labot pasaules rekordu vikinga preses vingrinājumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Spēkavīriem sava meistarība Latvijas posmā bija jāpierāda sešos vingrinājumos. Pirmais no tiem bija Mucu mešana pāri 4m augstai latiņai, pēc tam – vikinga prese (170kg), bet spēka trepē atlētiem bija jāuznes 225, 250 un 275 kg smagumi. Tālāk sekoja Pulkstenis jeb Konana ass, kura svars 310 kg un papildus smagumu radīja četras meitenes, kuras sēdēja tajā, tad spēka stafete: pirmais posms – 130kg smagas riepas nešana un otrais – divu 100kg smagu mucu nešana. Noslēdzošais uzdevums – automašīnas vilkšana no zemes, tās kopējais svars 400kg.

Ceturtais šajās starptautiskajās spēkavīru sacensībās palika Didzis Zariņš, aiz sevis atstājot vēl vienu latvieti – Aivaru Šmauksteli, kurš tiesības piedalīties šajās starptautiskajās sacensības izcīnīja, uzvarot Latvijas Spēkavīru čempionāta trešajā posmā Valmierā.

Dainis Zāģeris, šobrīd vienīgais Latvijas profesionālais spēkavīrs, atzīst, ka sacensības nebija vieglas. ”Vingrinājumos smagumi bija lieli, tomēr žēl, ka Radzikovskis guva traumu un tā cīņa neizvērtās tik sīva līdz galam, kā cerēju. Cienu arī sava konkurenta Oskara Martužana veikumu, mums abiem šoreiz bija īstie vingrinājumi.”

Jāpiemin, ka vairāki atlēti pirms sacensībām čempionāta laikā bija guvuši dažādus savainojumus un startēt ar maksimālu atdevi nevarēja. Turklāt, krītot pa spēka trepi, sacensību laikā papēdi traumēja trešās vietas ieguvējs Kšištofs Radzikovskis. Tomēr tas viņam netraucēja vienīgajam ierindoties starp četriem Latvijas spēcīgākajiem vīriem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas