Džokovičs “sakurina pirti” pret Nadalu un iekļūst French Open pusfinālā

Pasaules pirmā rakete vīriešu tenisā serbs Novāks Džokovičs French Open ceturtdaļfināla mačā ar 7-5, 6-3, 6-1 pieveica spāni Rafaelu Nadalu, tādējādi pārtraucot konkurenta iespaidīgo uzvaru sēriju šajā turnīrā.

Šo sacensību deviņkārtējs čempions Nadals pēdējo reizi French Open zaudējumu bija piedzīvojis 2009.gadā, piekāpjoties zviedram Robinam Sēderlingam. Pēcāk spānis guva 39 uzvaras pēc kārtas, bet kopumā viņš 72 mačos ticis pie 70 uzvarām.

Tomēr Nadalam, kuram tieši trešdien apritēja 29 gadi, neizdevās pārspēt šosezon lieliski spēlējošo Džokoviču, ciešot gana pārliecinošu zaudējumu trīs setos. Pirmais sets starp abiem sportistiem tika aizvadīts vislīdzvērtīgāk, lai gan tā sākumā titulētais spānis pamanījās nonākt iedzinējos ar 0-4, taču turpinājumā spēja panākt izlīdzinājumu. Tiesa, pēcāk Nadals bija spiests samierināties ar neveiksmi.

Pēc panākuma pār Spānijas tenisistu Džokovičs izcīnījis jau 27. uzvaru pēc kārtas. Serbs ir pašreizējais French Open čempions. Zīmīgi, ka Džokovičs pagaidām šajā turnīrā nav zaudējis nevienā setā.

Pusfinālā Džokovičs tiksies ar sacensību trešo numuru britu Endiju Mareju, kurš trešdien ceturtdaļfināla mačā ar 7-6 (7:4), 6-2, 5-7, 6-1 apspēlēja septīto numuru spāni Davidu Ferreru.

Abi tenisisti šo maču uzsāka vētraini, jo pirmā seta laikā katrs pamanījās sāncenša servi lauzt trīs reizes, bet tā uzvarētājs tika noskaidrots taibreikā, kurā ar 7:4 pārāks izrādījās Marejs. Brits pārliecinoši uzvarēja nākamo setu, bet trešā seta 11.geimā Ferrers lauza pretinieka servi un pēc tam uzvarēja ar 7-5. Tiesa, ceturtajā setā Marejs bija krietni pārāks, izcīnot panākumu arī visā mačā. Marejs šosezon uz māla laukumiem izcīnījis jau 15 uzvaras pēc kārtas.