Džokovičs kļūst par Masters turnīru uzvarām bagātāko tenisistu

Pasaules pirmā rakete Novaks Džokovičs svētdien izcīnīja uzvaru Maiami Masters 1000 turnīrā, šajās sacensībās trofeju gūstot trešo reizi pēc kārtas un kļūstot par visu laiku titulētāko tenisistu Masters sērijas turnīros.

Serbs tagad izcīnījis 28 ATP Masters titulus, kamēr pasaules piektajai raketei spānim Rafaelam Nadalam, kurš šoreiz šajā turnīrā izstājās jau otrajā kārtā, ir par vienu trofeju mazāk. Finālā Džokovičs svētdien ar 6-3, 6-3 pārspēja japāni Kei Nišikori, kurš ATP rangā ieņem sesto vietu.

Šajā turnīrā Džokovičs nopelnīja 1,028 miljonus dolāru (902 000 eiro), apsteidzot šveicieti Rodžeru Federeru kā visu laiku vispelnošākais vīru tenisists. Savā karjerā Džokovičs tagad turnīros nopelnījis 98 199 548 dolārus, bet Federers, kurš Maiami nepiedalījās vēdera vīrusa dēļ – 97 855 881 dolāru. Džokvičam šī bija sestais tituls Floridas tenisa kortos. Tikpat uzvaras Maiami izcīnīja amerikānis Andrē Agasi.

Šajā sezonā Džokovičs guvis 28 uzvaras 29 mačos, vienīgo neveiksmi piedzīvojot turnīra Dohā ceturtdaļfinālā, kad viņu piemeklēja problēmas ar aci. Pērn Džokovičs finālā pārspēja skotu Endiju Mareju, bet pirms diviem gadiem Maiami titula mačā tika pieveikts arī Nadals.