Džokovičs ATP sezonas noslēguma turnīrā uzvar Berdihu, pusfinālā spēlēs ar Nadalu

Serbu tenisa zvaigzne Novāks Džokovičs ceturtdien uzvarēja Londonā notiekošā ATP sezonas noslēguma turnīra jeb ATP World Tour Finals trešajā apakšgrupu mačā, tādejādi sasniedzot pusfinālu.

Pasaules pirmā rakete ar 6-3, 7-5 uzveica ATP ranga sesto numuru Tomāšu Berdihu no Čehijas. Džokovičs jau pirmā seta otrajā geimā lauza pretinieka servi, tomēr nākamajā geimā pamanījās zaudēt arī pats savu servi. Trešajā geimā Berdihs atspēlēja trīs breikbumbas un panāca 2-2. Turpinājumā tenisisti uzvarēja pie savām servēm, bet astotajā geimā Džokovičs ar trešo breikbumbu lauza čeha servi un panāca 5-3. Devītajā geimā serbs izmantoja savu otro setbumbu un uzvarēja pirmo setu ar 6-3.

Otro setu Džokovičs iesāka laužot Berdiha servi, tomēr ceturtajā geimā zaudēja pats savējo, rezultātam kļūstot 2-2. Dueļa turpinājumā tenisisti aizvadīja sīvu cīņu, līdz serbs 11.geimā realizēja vēl vienu breikbumbu (6-5). Nākamajā geimā Džokovičs svinēja panākumu jau pie savas serves, izcīnot uzvaru arī visā mačā.

Džokovičs ar Berdihu aizvadījuši 23 savstarpējus dueļus, 21 no tiem uzvaru svinot serbu tenisistam. Tiesa, uz cietā seguma Džokovičs šajā pārī ir nepārspējams, jo spējis izcīnīt 18 uzvaras, kamēr Berdihs nevienu. Zīmīgi, ka čehs noslēguma turnīrā piedalījās sesto reizi, bet no grupas ticis ārā tikai vienreiz – 2011.gadā.

Serbu sportists pusfinālā nodrošinājis cīņu ar Spānijas tenisistu Rafaelu Nadalu, kurš turnīrā izlikts ar piekto numuru, bet B grupā pagaidām ir vienīgais, kurš ticis pie divām uzvarām divos mačos.

Jau vēstīts, ka šveicietis Rodžers Federers ceturtdien ar 7-5, 4-6, 6-4 pārspēja japāni Kei Nišikori, kurš ATP rangā ieņem astoto pozīciju, tādējādi pirmo sacensību posmu noslēdzot bez zaudējumiem.