Biatloniste Bendika turpina lielisko sēriju un izcīna 15.vietu sprinta sacensībās ASV

Latvijas biatloniste Baiba Bendika, turpinot lielisko rezultātu sēriju sacensībās Ziemeļamerikā, ceturtdien izcīnīja 15.vietu ASV notiekošā Pasaules kausa astotā posma sprinta sacensībās.

Kaut Bendika pēc slēpošanas ātruma nebija labāko trīsdesmitniekā, viņa sašāva visus desmit mērķus, finišā par minūti un 4,9 sekundēm piekāpjoties uzvaru guvušajai čehietei Gabrielai Soukalovai.

Tikmēr otro vietu negaidīti izcīnīja mājiniece Sjūzana Danklija, kura uzvarētājai zaudēja 17,8 sekundes, uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi karjerā, bet trešā bija poliete Kristina Guzika, kura Pasaules kausā labāko trijniekā bija ceturto reizi karjerā, bet otro reizi divu nedēļu laikā. Arī pirmās trīs vietas ieguvušās sportistes šaušanā bija nekļūdīgas.

Pirms šīs sezonas Bendika Pasaules kausa posmos ne reizi nebija iekļuvusi pirmajā sešdesmitniekā, bet šosezon vairākkārt laboja karjeras rekordu un Pasaules kausa Itālijā izcīnīja 41.vietu desmit kilometru iedzīšanas sacensības.

Savukārt pirms nedēļas Bendika pārsteidza sporta pasauli, sensacionāli izcīnot piekto vietu sprinta sacensībās Kanādā, kas bija labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē.

Dāmām Pasaules kausa kopvērtējuma sezonas līdere ar 823 punktiem ir Soukalova. Otro vietu ar 708 punktiem ieņem ceturtdien septīto pozīciju guvusī Doroteja Vīrere no Itālijas, kurai ar 700 punktiem seko ceturtdien uzreiz aiz goda pjedestāla palikusī francūziete Marī Dorēna-Abēra. Savukārt Bendika iekrājusi 84 punktus un pakāpusies jau uz 44.pozīciju.