Bendikai 37.vieta sprinta sacensībās Pasaules kausa sezonas noslēdzošajā posmā

Latvijas biatloniste Baiba Bendika ceturtdien pieļāva divas kļūdas šaušanā un ieņēma 37.vietu 7,5 kilometru sprinta sacensībās Krievijā notiekošā Pasaules kausa posmā, kas ir noslēdzošais šosezon. Savukārt čehiete Gabriela Soukalova nodrošināja Mazo kristāla globusu šajā disciplīnā.

Bendika distancē devās ar piekto numuru un līdz pirmajai šaušanai bija labāko divdesmit sportistu pulkā. Šaušanā guļus latviete neaizvēra jau pirmo mērķi, pēc pirmās ugunslīnijas ieņemot 46.vietu. Zīmīgi, ka pirmās desmit startējušās biatlonistes pirmajā šaušanā kopā pieļāva tikai divas kļūdas un viena no tām bija Bendika.

Arī šaušanā stāvus cēsniece pieļāva vienu kļūdu un pēc otrās ugunslīnijas ieņēma 39.pozīciju.

Uzvaru sacensībās izcīnīja somiete Kaisa Mekereinena, kura otrajā šaušanā pieļāva vienu kļūdu un distanci veica 20 minūtēs un 42,3 sekundēs, par 3,1 sekundi apsteidzot Pasaules kausa līderi čehieti Soukalovu. Tikmēr trešā bija norvēģiete Marte Olsbū, kura bija lēnāka vēl par 1,7 sekundēm, izcīnot savu pirmo goda pjedestālu Pasaules kausa sacensībās.

Tikmēr Bendika uzvarētājai zaudēja minūti un 40,0 sekundes, izcīnot 37.vietu un gūstot četrus Pasaules kausa kopvērtējuma punktus.

Sprinta ieskaitē kopvērtējumā ar 413 punktiem uzvarēja Soukalova, bet otrā ar 336 punktiem bija francūziete Marī Dorēna-Abēra, kura ceturtdien veica vienu soda apli un ieņēma desmito vietu. Deviņus punktus no Dorēnas-Abēras atpalika itāliete Doroteja Vīrere, kura ceturtdien šautuvē bija nekļūdīga un finišēja piektā. Savukārt Bendika ar 70 punktiem ieņēma 38.vietu.

Tikmēr Pasaules kausa kopvērtējumā divas individuālās sacensības pirms sezonas beigām līdere ar 1093 punktiem ir Soukalova, kurai ar 1001 punktu seko Dorēna-Abēra, kura nesenajā pasaules čempionātā izcīnīja trīs zelta, divas sudraba un vienu bronzas medaļu. Trešo vietu kopvērtējumā ar 929 punktiem ieņem Vīrere. Savukārt Bendika ir iekrājusi 116 punktus un kopvērtējumā atkāpusies uz 49.pozīciju.